Členství ve spolku Přátelé přírody, z. s.

PŘIDEJTE SE K NÁM! Žijeme přírodou, historií a kulturou. Rádi ovlivňujeme svět kolem sebe.

Img_9545 Spolek Přátelé přírody, z. s., je národní nestátní nezisková organizace, jejíž místní skupiny a přidružení členové působí v několika krajích Česka. Zabývá se přírodou, kulturou a historií Českých zemí, poznáváním jiných krajů a kultur a aktivně spolupracuje s podobně naladěnými kolektivy v Česku i jinde ve světě. Dává příležitost seberealizace, aktivního trávení volného času, prostor pro dobrovolnictví a mezilidský kontakt. Náš spolek je součástí mezinárodního hnutí Přátel přírody (Naturefriends International, Naturfreunde Internationale) založeného v r. 1895. Organizace Přátel přírody v jednotlivých zemích spolu spolupracují a poskytují si navzájem výhody pro své členy - například slevy při využití turistického ubytování v síti 700 zařízení, tzv. Domů Přátel přírody (Naturfreundehaus), převážně v Evropě, ale i jinde ve světě.

Naším cílem je trvale udržitelný život člověka v souladu s přírodou a také s ohledem na ostatní lidi na společné planetě. Proto je třeba přírodu poznávat a chránit a jiné lidi rovněž poznávat, naslouchat jim a učit se od nich to dobré. My to děláme při svých cestách a pobytech v Česku i jinde ve světě. Pokud jste nastaveni podobně, nebojte se k nám přidat. Spolek Přátelé přírody, z. s., je otevřený veřejnosti a uvítá nové zájemce o členství. Jaká jsou jeho základní pravidla?

Řádným členem spolku se může stát každý jednotlivec a sdružovat se ve skupině či skupinách spolku, nebo být registrován při ústředí spolku. Čím se náš spolek a jeho členové zabývají, je ve stručnosti popsáno zde. Stanovy našeho spolku, tedy jízdní řád, podle kterého fungujeme, najdete zase tady. Členský příspěvek je symbolický, roční částka je 200 Kč, pro děti do 18 let a pro seniory nad 65 let je to 150 Kč. Členstvím v našem spolku získáte přístup k turistickým, vzdělávacím i poznávacím akcím zaměřeným na přírodu a přátelskou pospolitost, získáte pravidelný informační servis a v případě chuti možnost se angažovat při organizování společných aktivit nebo zastupování našich zájmů v organizacích, v nichž je náš spolek členem.

Přihláška individuálního člena spolku Přátelé přírody, z. s.

Pokud se nemůžete účastnit dění v některé z našich skupin a máte zájem stát se individuálním členem našeho spolku, registrujte se prostřednictvím tohoto formuláře. Vaše členství vznikne po schválení přihlášky radou spolku a zaplacení předepsaného členského příspěvku. Po odeslání vám přijetí přihlášky potvrdíme, o jejím schválení radou vás samozřejmě budeme informovat.
U zájemců mladších 15 let je nutno vyplnit údaje zákonného zástupce, u kterého ověříme souhlas s členstvím dítěte ve spolku.
OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ. Odesláním přihlášky beru na vědomí, že spolek Přátelé přírody, z. s., bude zpracovávat údaje, které jsem poskytl/a v přihlášce za člena spolku, za účelem vedení údajů o členech spolku, a to po dobu do zániku tohoto subjektu. Beru na vědomí, že mé osobní údaje nebudou poskytnuty třetímu subjektu, ledaže by k tomu zpracovatel měl právní povinnost. Zároveň souhlasím s pořizováním obrazových záznamů mé osoby pro účely dokumentace aktivit spolku a propagace jeho činnosti.

uživatelský obsah - vždy jako první článek - NEMAZAT!!!

 ----socialní ikony----

.

.

.

Friends of Nature Czechia

Naturfreunde Tschechien

int(1)

Aktuality

  • Na desítkách míst v Česku se lidé mohou zúčastnit přednášek o životě netopýrů

    15.8.2024

    2188452971

    Na desítkách míst v Česku se lidé mohou zúčastnit přednášek o životě netopýrů

    Přednášky či noční exkurze nabídne program Netopýřích nocí. Akce se mezi 17. srpnem a 20. zářím budou konat na více než 50 místech v Česku, informovali organizátoři v tiskové zprávě. Mezinárodní noc pro netopýry pořádají Česká společnost pro ochranu netopýrů (ČESON) a Agentura ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK) ve spolupráci s řadou památek, muzeí a nevládních organizací. „Letos zveme na celkem 53 netopýřích nocí. Na lokalitách atraktivních pro lidi i letouny, jako jsou hrady, zámky, jeskyně nebo staré parky, se lidé mohou těšit na hravé aktivity pro děti, přednášky, besedy i vycházky s odborníky a rovněž na ukázky metod výzkumu netopýrů s pomocí ultrazvukových detektorů či odchytu do sítí. Na řadě míst nebudou chybět ani oblíbená blízká setkání s ochočenými handicapovanými netopýry,“ uvedla koordinátorka akce Jana Vandrovcová.

    Život netopýrů může být mnohdy úzce spjat s lidskými životy. Netopýří úkryty se mohou nacházet v nejrůznějších budovách, včetně panelových a rodinných domů, ve starých stromech v parcích a zahradách. Nejvíce ohrožuje netopýry zánik jejich tradičních úkrytů. „Problematické jsou rekonstrukce budov, rozsáhlá kácení vzrostlých stromů či nešetrné zásahy a rušení na zimovištích. Dlouhodobě se proto kromě monitoringu a praktických opatření zaměřujeme na seznamování široké veřejnosti se způsobem života netopýrů a možnostmi nekonfliktního soužití s nimi,“ dodala Vandrovcová.

    Lidé si v rámci programu mohou prohlédnout handicapované netopýry, poslechnout si přednášky o jejich životě anebo jít na vycházku s ultrazvukovým detektorem ke sledování lovecké aktivity volně žijících netopýrů. Pro děti je připravený na některých místech i naučný film. Na některé akce je nutné se registrovat dopředu. Podrobný program mohou lidé najít na webu akce.

    Zdroj: archiv ČESON

  • Nadměrný turismus: výstava ve Vídni Architekturzentrum Ausstellungs halle 2

    26.6.2024

    Wg3focrw

    Cestovní ruch se po desetiletí neustále zintenzivňuje a stal se nedílnou součástí našeho západního životního stylu. Přinesl přidanou hodnotu, prosperitu a kosmopolitnost i do těch nejodlehlejších oblastí a zabránil tak migraci. To je kladná stránka cestovního ruchu. Na druhou stranu existují negativní efekty, jako je dav lidí, velké dopady na životní prostředí a rostoucí ceny pozemků. Turistická centra trpí přílivem návštěvníků, zatímco jiná místa jsou upozaděna. Komunity jsou rozdělené: na jedné straně těží z cestovního ruchu, na druhé straně si stále více uvědomují nežádoucí vedlejší efekty. A vzhledem k tomu, že cestovní ruch závisí na počasí více než jiná ekonomická odvětví, je překvapivé, že změna klimatu je zde často stále okrajovou záležitostí. Pomocí jasných ilustrací, příkladů a údajů výstava, mimo jiné, ukazuje: interakce mezi cestovním ruchem a ekonomickým růstem, rostoucími emisemi CO2 nebo vysídlením místního obyvatelstva prostřednictvím eskalace bydlení a životních nákladů – i když se turistické ubytování stále více stává investiční nemovitostí. 

    Z newsletteru Naturfreunde Internationale

  • 11. Setkání Přátel Přírody v Lužických horách

    16.4.2024

    Rekreacni-stredisko-svor

    Hurá do Lužických hor a skal!

    Čt – ne 03.–06.10.2024 ▪ Svor u Nového Boru, Liberecký kraj

    Máte chuť vypravit se s přáteli do CHKO Lužické hory? Poznat nový kout naší krásné vlasti? Přátelé přírody - skupina Liberec ve spolupráci s Přáteli přírody Jablonec nad Nisou vás srdečně zvou na podzimní celostátní setkání členů a příznivců spolku Přátelé přírody, z. s. Setkání Přátel přírody bude opět, už pojedenácté, čtyřdenním pestrým, aktivním a atraktivním srazem lidí z různých konců Česka, ale s podobným myšlenkovým nastavením. Na programu je pěší turistika po zajímavých přírodních a historických místech Lužických hor, besedy a večerní posezení s kytarou i bez.

    Podrobnosti najdete v pozvánce zde: ppsetk24pgm.pdf (pratele-prirody.cz)

Starší »