Sraz našeho spolku se opět povedl. Dojmy z desátého Setkání Přátel přírody

Desátý ročník celostátního srazu členů a příznivců spolku Přátelé přírody, z. s., proběhl v termínu 12. - 15. října 2023 v Holanech poblíž České Lípy v kouzelné krajině Máchova kraje. Setkání Přátel přírody bylo opět čtyřdenním pestrým, aktivním a atraktivním srazem lidí z různých konců Česka, ale s podobným myšlenkovým nastavením.

"Jednou větou: Jsme rádi, že se podařilo po pauze zaviněné kovidem obnovit tradici celostátních Setkání. Považujeme to jubilejní desáté za zdařilé a vyzýváme kolegy a kamarády z ostatních skupin, aby se statečně odhodlali k pořádání jedenáctého ročníku v roce 2024!" zhodnotila za jablonecké organizátory Sylvie Staňková.

Fotky z akce si můžete prohlédnout zde. Naše starší společné akce si můžete připomenout z dalších našich fotoalb.

Desátý ročník Setkání Přátel přírody v číslech:

 • 46 účastníků z České republiky, 2 účastníci ze spřízněné skupiny Naturfreunde Löbau
 • 2 obětaví průvodci z našich řad znalí místních poměrů (díky Jano a Mirku!)
 • 3 připravené trasy, písemně zpracované vedoucí nás po okolních přírodních krásách a kulturních památkách o délce 11 až 17 kilometrů, vylepšené doprovodem průvodce
 • nespočet individuálních variant popsaných tras obměněných podle vlastních sil počasí  na základě doporučení průvodců 
 • 3 účastníci pohybující se po okolí výhradně na kolech
 • z architektonických památek navštíven jeden zámek (Stvolínky) a jeden kostel (sv.Barbory, Zahrádky), vždy s objednaným průvodcem
 • 2 večerní přednášky odborníků z muzea v České Lípě (Historie území oblasti Holan) a v Mělníku (Flora a fauna CHKO Kokořínsko-Máchův kraj)
 • jeden film natočený v místních exteriérech (Případ dvou manželek) shlédnutý večer
 • 2 večery se zpěvem při kytaře (díky Květoši!)
 • 2 podvečery s tvořivou korálkovou dílnou – vzniklo 8 náramků a 13 vánočních hvězd
 • fotografie z akce nelze spočítat
 • 120 km naježděných doprovodným vozidlem pro účastníky k vlaku a pro přednášející
 • 144 vydaných snídaní formou švédského stolu s teplou i studenou velmi rozmanitou nabídkou_dsc4001
 • 144 vydaných teplých večeří
 • nápoje alkoholické i nealkoholické odebrané z výčepu ubytovny nejsou evidovány
 • co rovněž nelze zaevidovat a vyčíslit, jsou nesčetné rozhovory mezi účastníky, které jsou nenucenou, ale opravdovou výměnou zkušeností
 • změřit též nelze hloubku osobních kontaktů, nově navázaných nebo prohlubujících se přátelství
 • jeden jediný nezdar: šli jsme za Hastrmanem, ale našli jsme jen vyřezaného ze dřeva na okraji Zahrádek

uživatelský obsah - vždy jako první článek - NEMAZAT!!!

----socialní ikony----

.

.

.

Friends of Nature Czechia

Naturfreunde Tschechien

int(1)

Aktuality

 • V Olomouci proběhly první Liščí dušičky, vzpomínka na skupinu Malá liška

  29.11.2023

  Img_1943 V sobotu 25. listopadu zavzpominali bývalí členové naší olomoucké skupiny Malá liška poprvé na své slavné chvíle tradičním odpoledním pochodem k jejich letos 11letému dubu rostoucímu mezi poli za Chomoutovem. Pak dále pokračovali ještě 8 kilometrů do centra Olomouce, kde se k výletníkům připojili další exLišáci na vzpomínkový večírek s dobrou hudbou, dobrým jídlem i pitím a výbornou atmosférou.

  Oběma akcemi si připomněli činnost své místní skupiny spolku Přátelé přírody, která byla založena právě na konci listopadu 2010 a fungovala do konce loňského roku. Tak zase za rok na dalších Liščích dušičkách!

 • Mezinárodní fotosoutěž respect_NFI PhotoChallenge 2023 zná své vítězné snímky

  9.11.2023

  Sanchis "Pohyb správným směrem: vaše dobrodružství autobusem, vlakem a na kole!" Pod tímto mottem jste mohli na výzvu Mezinárodních Přátel přírody (Naturefriends International, NFI) posílat fotografie svých dobrodružství z udržitelného cestování. Porota nyní vybrala nejlepší snímky. 

  Cestovatelské zážitky jsou rozmanité: můžete se nechat unášet krajinou z pohodlí kánoe, strávit rodinnou dovolenou na nákladním kole, poznávat přírodní parky na vícedenní túře, užívat si slunce na horském vrcholu nad mraky, přejet Turecko na kole, objevovat impozantní přírodní krásy, setkávat se při tom s velkými i malými zvířaty... Však se podívejte sami, co na svých cestách zažili ocenění fotografové z řad Přátel přírody. Jejich fotografie si můžete prohlédnout na těchto webových stránkách.

 • Sraz našeho spolku se opět povedl. Z desátého Setkání Přátel přírody máme bohaté dojmy a spoustu fotek

  27.10.2023

  393772561_725612946273817_5996553603143210393_n Desátý ročník celostátního srazu členů a příznivců spolku Přátelé přírody, z. s., proběhl v termínu 12. - 15. října 2023 v Holanech poblíž České Lípy v kouzelné krajině Máchova kraje. Setkání Přátel přírody bylo opět čtyřdenním pestrým, aktivním a atraktivním srazem lidí z různých konců Česka, ale s podobným myšlenkovým nastavením.

  "Jednou větou: Jsme rádi, že se podařilo po pauze zaviněné kovidem obnovit tradici celostátních Setkání. Považujeme to jubilejní desáté za zdařilé a vyzýváme kolegy a kamarády z ostatních skupin, aby se statečně odhodlali k pořádání jedenáctého ročníku v roce 2024!" zhodnotila za jablonecké organizátory Sylvie Staňková.

  Shrnutí dojmů a fotky z této akce si můžete prohlédnout zde. Naše starší společné akce si můžete připomenout z dalších našich fotoalb.

Starší »