Členství ve spolku Přátelé přírody, z. s.

PŘIDEJTE SE K NÁM! Žijeme přírodou, historií a kulturou. Rádi ovlivňujeme svět kolem sebe.

Img_9545 Spolek Přátelé přírody, z. s., je národní nestátní nezisková organizace, jejíž místní skupiny a přidružení členové působí v několika krajích Česka. Zabývá se přírodou, kulturou a historií Českých zemí, poznáváním jiných krajů a kultur a aktivně spolupracuje s podobně naladěnými kolektivy v Česku i jinde ve světě. Dává příležitost seberealizace, aktivního trávení volného času, prostor pro dobrovolnictví a mezilidský kontakt. Náš spolek je součástí mezinárodního hnutí Přátel přírody (Naturefriends International, Naturfreunde Internationale) založeného v r. 1895. Organizace Přátel přírody v jednotlivých zemích spolu spolupracují a poskytují si navzájem výhody pro své členy - například slevy při využití turistického ubytování v síti 700 zařízení, tzv. Domů Přátel přírody (Naturfreundehaus), převážně v Evropě, ale i jinde ve světě.

Naším cílem je trvale udržitelný život člověka v souladu s přírodou a také s ohledem na ostatní lidi na společné planetě. Proto je třeba přírodu poznávat a chránit a jiné lidi rovněž poznávat, naslouchat jim a učit se od nich to dobré. My to děláme při svých cestách a pobytech v Česku i jinde ve světě. Pokud jste nastaveni podobně, nebojte se k nám přidat. Spolek Přátelé přírody, z. s., je otevřený veřejnosti a uvítá nové zájemce o členství. Jaká jsou jeho základní pravidla?

Řádným členem spolku se může stát každý jednotlivec a sdružovat se ve skupině či skupinách spolku, nebo být registrován při ústředí spolku. Čím se náš spolek a jeho členové zabývají, je ve stručnosti popsáno zde. Stanovy našeho spolku, tedy jízdní řád, podle kterého fungujeme, najdete zase tady. Členský příspěvek je symbolický, roční částka je 200 Kč, pro děti do 18 let a pro seniory nad 65 let je to 150 Kč. Členstvím v našem spolku získáte přístup k turistickým, vzdělávacím i poznávacím akcím zaměřeným na přírodu a přátelskou pospolitost, získáte pravidelný informační servis a v případě chuti možnost se angažovat při organizování společných aktivit nebo zastupování našich zájmů v organizacích, v nichž je náš spolek členem.

Přihláška individuálního člena spolku Přátelé přírody, z. s.

Pokud se nemůžete účastnit dění v některé z našich skupin a máte zájem stát se individuálním členem našeho spolku, registrujte se prostřednictvím tohoto formuláře. Vaše členství vznikne po schválení přihlášky radou spolku a zaplacení předepsaného členského příspěvku. Po odeslání vám přijetí přihlášky potvrdíme, o jejím schválení radou vás samozřejmě budeme informovat.
U zájemců mladších 15 let je nutno vyplnit údaje zákonného zástupce, u kterého ověříme souhlas s členstvím dítěte ve spolku.
OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ. Odesláním přihlášky beru na vědomí, že spolek Přátelé přírody, z. s., bude zpracovávat údaje, které jsem poskytl/a v přihlášce za člena spolku, za účelem vedení údajů o členech spolku, a to po dobu do zániku tohoto subjektu. Beru na vědomí, že mé osobní údaje nebudou poskytnuty třetímu subjektu, ledaže by k tomu zpracovatel měl právní povinnost. Zároveň souhlasím s pořizováním obrazových záznamů mé osoby pro účely dokumentace aktivit spolku a propagace jeho činnosti.

uživatelský obsah - vždy jako první článek - NEMAZAT!!!

----socialní ikony----

.

.

.

Friends of Nature Czechia

Naturfreunde Tschechien

int(2)

Aktuality

 • Solární elektrárny jsou pro ptáky lepší než současná zemědělská krajina

  25.1.2024

  Solární paDudek chocholatýnely totiž slouží jako místo k odpočinku a přitahují bezobratlé, kterými se ptáci živí. Kolegové na Slovensku se proto rozhodli tuto hypotézu otestovat a výsledek je na světě. Ptákům se lépe daří na půdě s fotovoltaikou než na té čistě zemědělské. Zjistil to čerstvý výzkum ornitologů ze Slovenska. Podle něj ve zkoumaném období žilo na půdě s fotovoltaikou více ptáků z více druhů (často ohrožených, hlavně hmyzožravých) než na sousedních polích a loukách bez solárních elektráren. Výzkum nyní vychází v časopise Journal of Environmental Management. Více...

  Zdroj: Ekonews

   

 • Společný víkend českých Přátel přírody v hlavním městě Praze

  15.1.2024

  Ppvh2024x O víkendu 13.-14. ledna se naši členové setkali v Praze na celostátní valné hromadě spolku a doprovodném programu v přírodě velkoměsta. Před nedělním jednáním o záležitostech spolku byl v Praze nachystán na sobotní odpoledne pěší výlet podél toku říčky Rokytky přes spoustu historických a přírodních zákoutí a na večer pak v cíli výletu posezení v restauraci s živou hudbou. Domluvené kvalitní ubytování za rozumnou cenu taky výrazně pomohlo k úspěchu společného víkendu českých Přátel přírody v hlavním městě. Děkujeme našim místním členům za příjemnou náplň společné soboty a neděle v Praze. Fotky z víkendu v Praze jsou zde.

 • První jablonecká akce roku 2024: Tříkrálový výstup na Královku

  7.1.2024

  Přátelé přírody z Jablonce tradičně – letos ve čtvrtek 4. ledna – vyrazili k tříkrálovému výstupu na Královku. V autobusu MHD se vzpomínalo nejen na Renatu Velovou, zakladatelku této naší tradice, ale i na předchozí ročníky našeho výstupu. Jasně nejhorší počasí jsme zažili v roce 2019, ale letos taky nic moc – vlastně bych tuto zprávu mohla začít stejně jako tehdy:

  „Znáte to – něco se naplánuje, lidi si domluví čas a trasu, všechno se zorganizuje a pak přijde den D a vy se ráno kouknete z okna a řeknete si: „Dnes by psa nevyhnal! Ale je to domluvené, přece to nevzdám!“

  A tak jsme to ani letos nevzdali a počasí se nad námi ustrnulo. Oproti předpovědi jsme zmokli pouze na počátku při výstupu na kopec. Po malém zahřátí a občerstvení na Presidentské chatě jsme už bez kapek shora přešli celý hřeben až do Hrabětic ke kapličce. Více...

« Novější | Starší »