Aktuality

uživatelský obsah - vždy jako první článek - NEMAZAT!!!

----socialní ikony----

.

.

.

Friends of Nature Czechia

Naturfreunde Tschechien

int(2)

Aktuality

 • Adventní zájezd a výtvarná dílnička jabloneckých Přátel přírody

  16.12.2022

  Co dělají Přátelé přírody v adventu? U nás v Jablonci pořádáme už tradičně dvě akce. Jednak výlet za vánočními tradicemi, adventní náladou, za historií a pamětihodnostmi, o který je vždycky takový zájem, že autobus se zaplní během chvíle. Letos jsme vyjeli na zámek Kačina u Kutné Hory, kde jsme na objednané prohlídce interiéru obdivovali obzvlášť historickou knihovnu. Pak bylo třeba se trochu ohřát kávou nebo svařákem na adventním trhu a nakonec jsme ve sklepích zámku objevovali kouzlo tradičních řemesel. V zámeckém dvoře se konala dokonce zabíjačka. Odpoledne nás čekala ještě Kutná Hora v adventní atmosféře, která tomuto historickému městu určitě přidala na kráse. A další svařák samozřejmě také.

  Druhá tradiční adventní akce je dílnička pro babičky, ale i dědy, s vnoučaty u nás v klubovně. Sylva a Světlana každý rok vymyslí něco nového, co si děti mohou vyrobit za pomoci babiček třeba pro maminky. Po předchozích dvou letech, kdy se dílničky konat nemohly, jsme si to letos opravdu užily i užili. Teta Dáša vařila čaj i kávu a tety Světlana a Sylva měly plné ruce stříhání, lepení a navlékání… Zkrátka předvánoční pohoda!            Sylvie Staňková

 • Mikulášská sbírka Přátel přírody: podpořte českou rezervaci divokých koní

  1.12.2022

  Kun Také letos proběhne dobročinná Mikulášská sbírka Přátel přírody. V ní vybíráme od svých členů a příznivců, kteří chtějí přispět na dobrou věc, jakoukoli částku. Někdo pošle 50 korun, někdo tisícovku - podle svých možností či sympatie s podporovaným projektem.

  Letos je tou dobrou věcí rezervace divokých koní, zubrů a praturů, kterou v bývalém vojenském prostoru v Milovicích vytvořila a spravuje nezisková společnost Česká krajina. Přítomnost dříve vyhynulých a nyní navrácených kopytníků přetváří tento kus středočeské krajiny do podoby, jakou měla ještě ve středověku. Podrobněji o tom píšeme zde.

  Přispět můžete do 15. prosince 2022 jakoukoli částkou na náš účet č. 2400489043/2010, var. symbol 202212. Za každý obnos moc děkujeme! Vybranou částku pak hromadně převedeme na podporu projektu. Nejvyšší příspěvek odměníme milým dárkem.

 • Hledá se Alej roku 2022. Seznamte se s kandidátkami a hlasujte pro tu, co vás nejvíc osloví!

  21.11.2022

  Alej-roku O titul Alej roku 2022, o kterém rozhodují lidé svými hlasy, soutěží letos 93 alejí z celého Česka. Anketu pořádá již dvanáctým rokem spolek Arnika, letošní hlasování začalo 2. listopadu a bude ukončeno 11. ledna 2023 ve 12 hodin. Hlas aleji, která vás nejvíc osloví, můžete dát na webu www.alejroku.cz. Výsledky ankety, celorepubliková vítězka i vítězky za jednotlivé kraje budou vyhlášeny 16. ledna příštího roku. Poté ještě patroni ankety vyberou nejkrásnější fotografii.

  "Letos jsme připravili několik novinek. V benefičním e-shopu si lidé mohou zakoupit plátěnou tašku, na webové stránce ankety máme také informace pro lidi, kteří chtějí sami vysadit nebo zachránit stromy ve svém okolí,” doplnila za pořadatele Klára Ondrigová.

« Novější | Starší »