Aktuality

uživatelský obsah - vždy jako první článek - NEMAZAT!!!

----socialní ikony----

.

.

.

Friends of Nature Czechia

Naturfreunde Tschechien

Aktuality

 • Termíny společných akcí českých Přátel přírody v roce 2018

  12.12.2017

  Milí členové našeho spolku, milí příznivci! Možná se ke každému z vás ještě nedonesla informace o termínech společných akcí českých Přátel přírody, sloužících k tomu, abychom se přes rok viděli i napříč našimi místními organizacemi. V roce 2018 nás čekají:

  24. – 27. 5. 2018 (čt – ne) :: Lesní brigáda Přátel přírody / Slapy, střední Čechy
  11. – 14. 10. 2018 (čt – ne) :: 8. Setkání Přátel přírody / Horní Bradlo, Železné hory

  Termíny i místa berte jako závazné. Podrobné propozice ještě nemáme, budou v průběhu ledna. Jakmile se otevře možnost přihlašování, dozvíte se to stejnou cestou. Pokud si chcete připomenout, jak bylo na posledních společných akcích, mrkněte do naší fotogalerie.

 • Výroční schůze jabloneckých Přátel přírody v obležení davů

  10.12.2017

  Schuze-2017 Za víc jak 60 let svého života jsem nejen viděla, ale také „vyčekala“ mnoho front. O tom není pochyb. Ale fronta na schůzi? Opravdu, minulý čtvrtek (30. LISTOPADU) bylo možné vidět v jablonecké sportovní hale na vlastní oči frontu lidí, kteří se snažili zaregistrovat a posléze zasednout v sále, kde se konala výroční členská schůze Přátel přírody Jablonec nad Nisou.
  Zahájení schůze muselo být odloženo a konečný počet účastníků se vyšplhal na 130. Je o tom i fotodokumentace, i když vzhledem k podmínkám ne příliš dokonalá... Pak už schůze proběhla podle programu a zakončena byla nejen hlasováním o usnesení, ale také večeří. Následovalo přátelské posezení a popovídání. (S. Staňková)

 • Novinky.cz: Znečištění zabíjí víc lidí než války či katastrofy, náklady dosahují astronomické částky

  29.11.2017

  640730-gallery1-xf0dl Znečištění životního prostředí - od špinavého vzduchu po kontaminovanou vodu - každoročně zabije víc lidí než všechny války a násilí na světě. Víc než kouření, hlad nebo přírodní katastrofy, víc než AIDS, tuberkulóza a malárie dohromady. Uvedl to v posledním čísle zdravotnický týdeník The Lancet.

  Každé šesté předčasné úmrtí ve světě v roce 2015, tedy asi devět miliónů, lze přičíst onemocnění v důsledku znečištění. Náklady spojené s úmrtím, nemocí a životními podmínkami přitom dosahují astronomických 4,6 biliónu dolarů ročně. Celý článek...

 • Listopadový bulletin našeho spolku přináší zajímavé čtení

  21.11.2017

  Liska_vecirek Měsíc listopad se právě přehoupl do druhé půle, což je vždy čas na nový bulletin "Přátelé přírody", který vydává stejnojmenný spolek. Najdete v něm ohlédnutí za tím, jak tráví podzim naši členové aktivní v různých koutech Česka, ale i nabídku aktivit na příští rok, k nimž se můžete přidat i vy.

  Aktuální bulletin, ale i ty starší, najdete zde.

 • Potemnělým listopadovým večerem po stopách zmizelých spoluobčanů

  8.11.2017

  23331418_1743357885736506_3007646692986026579_o V úterý 6. listopadu navázali Přátelé přírody z olomoucké skupiny Malá liška na dušičkové téma a na komentované hodinové vycházce centrem města, které se zúčastnila třicítka zájemců všeho věku, si připomněli osudy židovských spoluobčanů, zmizelých za druhé světové války z Olomouce. Helena Jandová, která vycházku připravila, na ní představila osudy tří z nich a projekt Stolpersteine, aneb "kameny zmizelých", které lze potkat v dlažbě (nejen) olomouckých ulic.
  Celý článek si přečtěte zde...

« Novější | Starší »