Podpořte nás

Pokud se vám naše činnost líbí, můžete nás podpořit například darem na náš účet č. 2400489043/2010 u Fio Banky a do poznámky nám na sebe napsat kontakt. Rádi vám vystavíme potvrzení pro váš finanční úřad.

Druhým způsobem je podpořit nás pomocí nákupu na internetu přes portál GIVT.cz. 

GIVT je internetový projekt, který umožňuje přímou podporu neziskových organizací, tedy i té naší. Vy nakupujete a GIVT.cz z vašeho nákupu zasílá vámi zvolené organizaci část peněz z vaší útraty. Vstupte přes portál GIVT.cz do svého internetového obchodu, kde běžně nakupujete. Z každého vašeho nákupu jde předem dané procento přímo na účet zvolené neziskové organizace!

Jak to funguje, snadno zjistíte z tohoto obrázku, nebo na videu zde.

A kdo ještě podporuje naši činnost?

Logo-cesko-nemecky-fond-budoucnosti O Banner_rvur1 Csm_bibwww_logo_eramus_plus_524x217_1c141025b3Jvlog

Klimatický fond Mezinárodních Přátel přírody: Darujte Afričanům ovocný strom nebo ekologický vařič!

Nf_climate Na podporu konkrétních projektů afrických členů celosvětového hnutí Přátel přírody (Naturefriends International, NFI) se zaměřuje Klimatický fond NFI. Na rozdíl od jiných podobných iniciativ si u této můžete být jisti, že 100 % vašeho příspěvku půjde přímo na pořízení konkrétní pomoci, nikoli na administrativu. Už za 15 eur můžete pořídit senegalské rodině tři ovocné stromy. Jakmile povyrostou, zpevní půdu, zabraňují erozi, zlepšují lokální klima (poskytují stín a vlhkost) a také jsou zdrojem zdravé potravy pro rodinu. Stav stromů a to, že se o ně rodina stará, pravidelně kontroluje projektový tým senegalských Přátel přírody.

Bergrcken-guinea Pokud můžete přispět více, darujte 25 eur. Podpoříte projekt, který se věnuje situaci v horských oblastech západoafrické Guineje. Vesničané zde tradičně vaří na otevřených ohništích, což vede k mýcení i těch posledních stromů v okolí vesnice, a navíc je jako zdroj tepla neefektivní. Svým darem podpoříte pořádání kurzů, na kterých se vesničané naučí postavit si sporák z přírodních materiálů. Spotřebují tak méně dřeva a vyprodukují méně emisí.

Podporou těchto dvou projektů přispějete svou troškou k ochraně klimatu a horských lesů a pomůžete zlepšit kvalitu života lidí na nejchudším kontinentu naší planety.

Více informací o Klimatickém fondu a aktuálních projektech (anglicky, německy, francouzsky): https://climatefund.nf-int.org/

Konto pro vaše dary:

IBAN: AT88 1400 0056 1066 5499
BIC: BAWAATWW
Zpráva pro příjemce: Naturfreunde Klimafonds

Majitel účtu: Naturfreunde Internationale, Viktoriagasse 6/1, A-1150 Wien, Rakousko

uživatelský obsah - vždy jako první článek - NEMAZAT!!!

 ----socialní ikony----

.

.

.

Friends of Nature Czechia

Naturfreunde Tschechien

Aktuality

  • Pět dní v přírodě Krkonoš, jednou nohou v Polsku a druhou v Česku

    17.7.2017

    Img_7671 Ty dva červencové státní svátky se i letos hodily. Když si člověk vzal v pátek volno z práce, mohl s Přáteli přírody z olomoucké skupiny Malá liška strávit celých pět dní v Krkonoších. Tentokrát si vybrali jejich západní část, s bydlením na hřebeni nad Szklarskou Porębou na polské straně společné hranice. Sedmnáct natěšených účastníků vyrazilo ve středu 5. července dopoledne z Olomouce a všichni se, i s drobnými peripetiemi a zastávkou v Hořicích v Podkrkonoší, dokázali před čtvrtou odpolední setkat pod lanovkou, která je ze Szklarské Poręby přepravila na vrchol Szrenice (1362 m n. m.). Celý článek...

  • Přidejte se na podzimní cykloputování Českým rájem a Železnými horami

    10.7.2017

    Maxresdefault Cyklotrasa Stezky je tradiční od roku 1977, kdy vznikla jako rozšíření pěších tras hvězdicového putování Stezka. Pěší verze se přitom letos koná už podevětapadesáté. Na cyklistickou variantu v termínu 28. září - 1. října zvou pražští a pardubičtí Přátelé přírody. 

    Na kolech pojedeme Polabím do nově utvářené divoké krajiny v bývalém vojenském prostoru Milovice-Mladá, z Nymburka podle řeky Mrliny do Českého ráje a pak zase podle Cidliny dolů zpátky k Labi a nakonec navštívíme Železné hory. Denní trasy nebudou dlouhé, aby bylo dost času na poznávací aktivity a vychutnávání. Zlatým hřebem bude setkání se stovkami Stezkařů a krásné babí léto. Propozice jsou zde.

  • Na akcích s Přáteli přírody se o sebe nemusíte bát

    3.7.2017

    Croppedimage635380-_dsc9124 Ať v horách, v lese, na vodě, na kole, ve městě, na hřišti či třeba v tělocvičně - všichni účastníci akcí organizovaných naším spolkem nebo jeho místními skupinami jsou ode dneška pojištěni proti úrazu u pojišťovny Kooperativa.

    Je dobré vědět, že s námi můžete trávit svůj volný čas bezpečně a mít jistotu, že myslíme i na nepříjemné zážitky, které se mohou stát. O důvod víc, proč jezdit s námi!

« Novější | Starší »