Zveme vás na akce našeho spolku | Seznamte se s činností našich místních skupin | Objednejte si tričko našeho spolku | Přispějte na naši činnost

uživatelský obsah - vždy jako první článek - NEMAZAT!!!

----socialní ikony----

.

.

.

Friends of Nature Czechia

Naturfreunde Tschechien

Aktuality

 • Pracantů tolik, že se do chalupy nevejdou. Na začátku května se koná Lesní brigáda Přátel přírody

  29.4.2017

  O druhém květnovém víkendu se třicítka dobrovolníků z několika místních skupin našeho spolku a příznivců vydá do Deštného v Orlických horách na první ročník společné Lesní brigády Přátel přírody. Budou pracovat na zvelebení kusu lesa ve vlastnictví Lesů České republiky. Motivací jim je nejen pomoci přírodě, ale také se spolu vidět víckrát než jen jednou za rok na tradičním Setkání.
  "Celá akce je čtyřdenní, od pátku do pondělí, s tím, že kromě celodenní brigády zbude dostatek času na pěší či cyklistické objevování krásy Orlických hor a také klábosení u ohně." popisuje program akce její koordinátor Petr Zatloukal z Přerova. "Cílem Lesní brigády je potkat se, prožít víkend spolu, dobrovolnicky pomoct lesu a vydělat tím i nějaké korunky našemu spolku." A my děkujeme všem, co jakkoli přiloží ruku ke společnému dílu. Další novinky z naší činnosti přináší nový e-bulletin.

 • Ropákem roku 2016 je ministr dopravy Dan Ťok. Zelenou perlou je výrok o nelidském náměstí bez aut

  28.4.2017

  Tok Děti Země už po pětadvacáté vyhlásily ekologickou anticenu Ropák roku. Za rok 2016 se jím stává ministr dopravy Dan Ťok. Mimo jiné za povolení provozu na dálnici D8, kde hrozí sesuv půdy či za nezařazení labských kaňonů do soustavy Natura 2000. Anketu o antiekologický výrok přisoudila porota Romanu Váňovi, poslanci za ČSSD, kterému se Malostranské náměstí bez aut zdá nelidské.

  Ropáka roku 2016 získal Dan Ťok velmi těsně před ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou, která prosazovala novelu stavebního zákona, která omezuje efektivní účast občanů při rozhodování úřadů, která mají vliv na životní prostředí. Celý článek na Ekolist.cz

 • Severští páni otestují nový moždíř. Přijďte se podívat!

  18.4.2017

  17991514_10203305790921006_6163170093050724835_o Tento pátek, 21. dubna, budou testovat Severští páni - místní skupina spolku Přátelé přírody z Krnova - nový přírustek ve svém střeleckém arsenálu - moždíř. První zmínky o této dělostřelecké zbrani s krátkou a masivní hlavní, která střílí zpravidla pod vysokým úhlem, pocházejí z poloviny 15. století. Používala se jako obléhací nebo pevnostní dělo při dobývání a obraně pevností.

  "Zkouška této palné zbraně se uskuteční v 16.00 hod poblíž ulice Petrovická na místě bývalé stodoly. Pamětníci si jistě vzpomenou, je to za koupalištěm," zve Zdenek Chroboczek. "Vše bude pod dohledem městské policie. Za jakoukoliv dokumentaci předem moc děkujeme."

« Novější | Starší »