Zveme vás na akce našeho spolku | Seznamte se s činností našich místních skupin | Objednejte si tričko našeho spolku | Přispějte na naši činnost

uživatelský obsah - vždy jako první článek - NEMAZAT!!!

----socialní ikony----

.

.

.

Friends of Nature Czechia

Naturfreunde Tschechien

Aktuality

 • E-bulletin Přátelé přírody se ohlíží za našimi zážitky z prázdnin

  2.9.2017

  Img_8064 S koncem srpna jsme vydali další číslo svého elektronického bulletinu Přátelé přírody. Shrnuje zážitky z prázdninových akcí uspořádaných našimi skupinami. Samozřejmě, všechny by se nám do newsletteru nevešly, proto jsme vybrali ty nejzajímavější. 

  Informujeme o česko-rakouském týdnu s cyklo- i pěší turistikou na Olomoucku, o česko-německém splouvání jihočeské řeky Otavy, lukostřeleckém turnaji na zámku ve Slezských Rudolticích či třítýdenní cestě Přátel přírody z Vysočiny až na Gibraltar a zpět. Aktuální e-bulletin si můžete stáhnout zde...

 • Na kánoích po Otavě: Utopenci jen na jídelníčku

  28.8.2017

  Tvdn-pic-2017-07-19-11-52-dmc-tz36-p1130124 Od 16. do 19. července spolu po příjemné loňské zkušenosti opět čeští a němečtí Přátelé přírody strávili pěkné chvíle při splouvání jihočeské řeky Otavy a objevování jejích břehů. Šest členů Naturfreunde Schriesheim a desítka pražských Přátel přírody doplněných o moravskou sekci tak navázali na splutí jihoněmecké řeky Neckar, které podnikli v roce 2016.  

  Jak se měli a co viděli, popisuje tento článek.

 • Týden na Olomoucku na vlastní oči, nohy a pedály. To byla společná akce zdejších a vídeňských Přátel přírody

  14.8.2017

  Cesrak1 Spojit poznávání Olomouce a okolí s aktivním pohybem a mezinárodním prostředím bylo cílem společné týdenní akce olomouckých a vídeňských Přátel přírody, která proběhla na začátku srpna. Místní členové seznamovali své rakouské kolegy na exkurzích a pěších a cyklistických výletech s historií i současnou atmosférou našeho města a jeho okolí s důrazem na společnou historii Olomouce a Vídně. V závěru se "odvážili" vyjet z hanácké placky do našich nejbližších hor, Jeseníků.
  Více zde...

 • Nakupujete na internetu? Můžete nám tím přispět na naši činnost - a nebude vás to stát ani korunu navíc

  14.8.2017

  Grafika-2 Chtěli byste nám pomoci, ale nemůžete si dovolit posílat pravidelný příspěvek? Nevadí, můžete nás podpořit aniž by vás to něco stálo. Pokud alespoň občas nakupujete na internetu, zkuste to přes portál www.givt.cz! Najdete na něm přes 800 nejznámějších e-shopů - můžete si koupit třeba plavky, kolo, zmrzlinu nebo dokonce letní dovolenou a naše organizace vždy dostane příspěvek.

  Zkuste do svého oblíbeného eshopu jít o jeden klik "déle", přes odkaz, který nám z vašeho nákupu zajistí drobný příspěvek od prodejce. Tím podpoříte naši činnost a vás to nebude stát ani korunu navíc. Děkujeme. Jak to funguje, najdete zde.

 • Alpinkader jede do indických Himálají

  9.8.2017

  Alpinkader_flughafen1 Tři roky se připravovali členové týmu Alpinkader rakouských Přátel přírody na poslední etapu svého výcviku – závěrečnou expedici. Ta byla odstartována 31. července, kdy tato pětičlenná skupina odletěla do indického Dillí. Čeká ji nejprve dlouhá cesta na sever Indie. Cílem mladého týmu, jehož členové mají mezi 21 a 31 lety, je zdolat několik dosud nedobytých pětitisícovek v údolí Zanskar, které leží v trojúhelníku mezi Indií, Pákistánem a Čínou a patří k Himálajím.

  Vysoké vrcholy dosud nepřístupných hor prověří dovednosti, které tým Alpinkader doposud trénoval „jen“ v rakouských Alpách. Po návratu expedice, který je plánován na 31. srpna, vás budeme informovat, jak se jí to podařilo.

« Novější | Starší »