Zveme vás na akce našeho spolku | Seznamte se s činností našich místních skupin | Objednejte si tričko našeho spolku | Přispějte na naši činnost

uživatelský obsah - vždy jako první článek - NEMAZAT!!!

----socialní ikony----

.

.

.

Friends of Nature Czechia

Naturfreunde Tschechien

Aktuality

 • Malá liška: Nový rok jsme odstartovali tříkrálovým výšlapem po naučné stezce

  14.1.2018

  Img-20180106-wa0001 Na Tři krále o krok dále. My jsme jich na letošním prvním výletu v sobotu 6. ledna udělali kolem 18 tisíc, jak ukázaly fitness náramky některých ze šestnácti účastníků. A že to místy v tajícím sněhu a blátě nebylo úplně jednoduché! Šestice z nás si k tomu navíc ještě nasadila na hlavy papírové královské koruny Kašpara, Melichara a Baltazara, které se ukázaly být až překvapivě fotogenickými. 

  Proč nevyužít tohoto pěkného data? Tentokrát jsme obkroužili obec Branná v podhůří Jeseníků po dvanáctikilometrové polytematické naučné stezce Pasák. Více...

 • První jablonecký výlet v novém roce: Tříkrálový výstup na Královku

  14.1.2018

  20180104_092203Výstupem na Královku zahajují Přátelé přírody z Jablonce nad Nisou každý rok turistickou sezónu. Ve čtvrtek 4. ledna v Jablonci celou noc i ráno pršelo, přesto se nás u městského autobusu sešlo 11 statečných.

  V Bedřichově  už padal sníh, počasí tam bylo pěkné zimní. Vyšli jsme na Královku, vyfotili si stádečko skotského skotu a pokračovali lesem a po pláni na Hrabětice. Museli jsme jít opatrně, na cestě ležel mokrý ujetý sníh a klouzalo se. Šli jsme kolem sjezdovek na rozhlednu Slovanka a do Maxova. Tam jsme si dali dobrý oběd ve vyhlášené restauraci U Toníčka a odjeli autobusem do Jablonce.

 • PF 2018

  28.12.2017

  Pf2018_ppcz Všem našim členům, příznivcům a podporovatelům přejeme šťastný a zdravý nový rok!

  A Happy and Healthy New Year to All Our Members, Fellows and Supporters!

 • Mirek Prokeš sedmdesátiletý: Bez spolupráce lidský druh nepřežije a neziskovky právě praktické spolupráci učí

  19.12.2017

  V neděli 17. prosince 2017 oslavil sedmdesáté narozeniny RNDr. Miroslav Prokeš, mimo jiné - jak se zakrátko dočtete - bývalý prezident české větve hnutí Přátel přírody a viceprezident celého tohoto mezinárodního hnutí. Mirka znám osobně víc než dvacet let, během nichž se mi potvrdilo, že stojí za to se s ním potkávat i utkávat, kamarádit se s ním i dohadovat... Že zkrátka stojí za to ho ve svém životě mít. Aspoň tedy mně to, že jsem se po celé poslední dvacetiletí pohyboval Mirkovi na dohled, přineslo spoustu zajímavých (ač ne vždy pozitivních, ale takový život je) zážitků a taky příležitostí, které mě naučily dívat se na věci i z jiného úhlu a posunuly mě dál. Celý článek...

 • Termíny společných akcí českých Přátel přírody v roce 2018

  12.12.2017

  Milí členové našeho spolku, milí příznivci! Možná se ke každému z vás ještě nedonesla informace o termínech společných akcí českých Přátel přírody, sloužících k tomu, abychom se přes rok viděli i napříč našimi místními organizacemi. V roce 2018 nás čekají:

  24. – 27. 5. 2018 (čt – ne) :: Lesní brigáda Přátel přírody / Slapy, střední Čechy
  11. – 14. 10. 2018 (čt – ne) :: 8. Setkání Přátel přírody / Horní Bradlo, Železné hory

  Termíny i místa berte jako závazné. Podrobné propozice ještě nemáme, budou v průběhu ledna. Jakmile se otevře možnost přihlašování, dozvíte se to stejnou cestou. Pokud si chcete připomenout, jak bylo na posledních společných akcích, mrkněte do naší fotogalerie.

« Novější | Starší »