uživatelský obsah - vždy jako první článek - NEMAZAT!!!

----socialní ikony----

.

.

.

Friends of Nature Czechia

Naturfreunde Tschechien

int(2)

Aktuality

 • Jablonečtí Přátelé přírody pomáhají válečným uprchlíkům z Ukrajiny: spolupořádali sousedské setkání, nabídli ubytování a účastní se sbírek

  21.3.2022

  Desítky ukrajinských uprchlíků se sešly v sobotu 19. března 2022 v Jablonci nad Nisou v nově otevřeném komunitním centru pro uprchlíky Sokolka. Proběhlo tam sousedské setkání místních a nových sousedů, které sem přivedla válka v jejich vlasti. 

  Všechno navařili a dali lidé zdarma – kávu, lokální pivo, domácí dobroty nebo ovoce. Naplnit se podařilo i hernu pro děti, rodiče mezitím prohlíželi nabízené oblečení a vybírali, zájem byl i o ložní textil nebo ručníky.

  Do organizace sousedského setkání se kromě pořádající TJ Sokol a dalších spolků zapojili i jablonečtí Přátelé přírody. Jejich korálková dílna pro malé i velké měla za cíl ukázat, čím jejich kraj žije, a hlavně na chvíli upoutat pozornost a odvést od starostí. Zájem o ni byl obrovský.

  Dlouhodobější formou pomoci nabízejí jablonečtí členové Přátel přírody v podobě zajištění ubytování pro dvě ukrajinské maminky s dětmi, kterým se snaží pomáhat se zabydlením v novém domově. Také se zapojují do finančních a materiálních sbírek na pomoc Ukrajincům strádajících válkou ve své zemi i těm, co museli uprchnout do té naší.

 • Zastavte válku - Přátelé přírody za mír!

  9.3.2022

  Ukrajina Mezinárodní hnutí Naturefriends International, jehož českou součástí je i spolek Přátelé přírody, požaduje okamžité ukončení ruského útoku na Ukrajinu a vyjadřuje solidaritu ukrajinskému lidu. Prezident NFI Manfred Pils prohlásil: "Hnutí Přátel přírody je hluboce šokováno válkou na Ukrajině, kterou zahájil pan Putin. Obyvatelé Ukrajiny mají právo žít ve svém státě v míru. Zbraně nikdy nebyly řešením. Putin musí zastavit brutální násilí vůči Ukrajině. Vyzývám všechny Přátele přírody na celém světě, aby se připojili k pokojným protestům proti této válce."

  K odsudku ruského ozbrojeného útoku proti pokojné a suverénní Ukrajině se přidáváme i my, čeští Přátelé přírody. Litujeme všech obětí a obdivujeme hrdinný odpor ukrajinského lidu. Naši členové zároveň pomáhají ukrajinským uprchlíkům v Česku a také přispívají do sbírek.

 • Ekolist.cz: Berounské muzeum připomene 50 let od založení CHKO Český kras

  28.2.2022

  013610 Muzeum Českého krasu v Berouně letos připomene výročí 50 let od založení Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Český kras. Od 24. února si návštěvníci budou moci prohlédnout novou výstavu obrazů Krajinou krasu, na kterou v květnu naváže stěžejní expozice roku Český kras a jeho lidé. Muzeum při její přípravě spolupracuje se správou CHKO, uvedl na dotaz ČTK Vlastimil Kerl z muzea. CHKO Český kras byla vyhlášena 12. dubna 1972.

  Více...

« Novější | Starší »