Naše trička

Xtricka-001-cerv-damske

Novou sezónu 2017 můžete zahájit v novém tričku určeném členům a příznivcům našeho spolku. Na hrudi budete mít jednoduchý přehled toho, čemu se čeští Přátelé přírody věnují. Cestujeme, máme rádi přírodu, rádi ovlivňujeme svět kolem sebe, chráníme biodiverzitu a zajímáme se o historii Českých zemí i Evropy. Autorkou motivu je olomoucká grafička Ivana Perůtková. Motiv doplňuje na levém rukávě logo našeho spolku.

Trička jsou k dispozici v pěti barvách - žlutá, oranžová, zelená, modrá, červená. Objednat si je můžete v dámské a pánské verzi, pro dámy ve velikostech M a L (obě lehce vypasované) a pro pány ve velikosti L a XL (regular). Cena trička včetně poštovného je 250 Kč. Z každého zakoupeného trička jde 50 Kč na veřejně prospěšnou činnost českých Přátel přírody. Pokud byste měli zájem o jinou velikost, lze se domluvit.

Rozměry triček

 • Dámské M: šířka 43 cm, délka 64 cm    Dámské L: šířka 46 cm, délka 64 cm
 • Pánské L: šířka 55 cm, délka 75 cm   Pánské XL: šířka 58 cm, délka 75 cm

Objednávkový formulář

Po vyplnění formuláře zašlete 250 Kč/tričko na účet č. 2400489043/2010, var. symbol 87456.

uživatelský obsah - vždy jako první článek - NEMAZAT!!!

----socialní ikony----

.

.

.

Friends of Nature Czechia

Naturfreunde Tschechien

int(2)

Aktuality

 • Běží Liška k Táboru: Olomoučtí Přátelé přírody objevovali jižní Čechy

  7.11.2022

  Img_2342 Poslední letošní vícedenní výjezd olomouckých Přátel přírody směřoval na jih Čech. Patnáct účastnic a účastníků se pod názvem "Běží Liška k Táboru" vypravilo v termínu 27. - 30. října 2022 do města z názvu akce a strávilo v něm a v jeho blízkém okolí čtyři dny. 

  Během nich zvládli po čtvrtečním příjezdu základní ochutnávku historických památek a parků procházkou po turistickém okruhu centrem města. Obdivovali gotické a renesanční fasády domů, městské hradby a prstenec sadů pod nimi. Večer je čekala návštěva městské hvězdárny s velmi sdílným amatérským astronomem, který každému rád ukázal na nebi Neptun a jeho měsíce a několik mlhovin. 

  Více zde.

 • Výroční konference Mezinárodních Přátel přírody proběhla v Lombardii

  16.10.2022

  311486692_487948006710371_3192470765345370542_n Jednou ročně se scházejí zástupci členských organizací Mezinárodních Přátel přírody (Naturefriends International, NFI) na výroční konferenci. Diskutují nad společnými tématy vycházejícími zevnitř jejich hnutí i o vnějších společenských výzvách současnosti, které ovlivňují jejich činnost.

  Letošní výroční konference se konala o víkendu 14. - 16. října 2022 nedaleko severoitalského horského městečka Lozio v Lombardii. Poblíž se nachází vůbec první památka zapsaná na seznam UNESCO - údolí Val Camonica se skalními kresbami, z nichž nejstarší je z období okolo roku 10 000 př. n. l. I přes tuto zajímavou destinaci zůstala tentokrát výroční konference bohužel bez české účasti, jelikož cesta sem pro nás byla v tomto termínu dost komplikovaná. Svým kolegům jsme tak přáli úspěšné jednání aspoň na dálku.

 • Pozvánka: 8. valná hromada spolku Přátelé přírody, z. s.

  6.10.2022

  Anketky Milí Přátelé přírody, 

  zveme vás na 8. valnou hromadu našeho spolku aneb společnou poradu českých Přátel přírody o současném světě, tentokrát na sobotu 5. listopadu 2022 do Olomouce. Pozvánka platí nejen pro delegáty, které určí jednotlivé naše skupiny a PP Jablonec (viz "Klíč pro delegáty" téměř na konci pozvánky). Tentokrát se můžou zúčastnit všichni zájemci, kteří chtějí diskutovat o budoucnosti našeho spolku, za podmínky, že se předem registrují do online formuláře - odkaz v pozvánce. Pobyt si v Olomouci můžete prodloužit na celý víkend - místní Přátelé přírody podle vašeho zájmu připraví doprovodný program na páteční i sobotní večer i na nedělní dopoledne. Tipy na levné ubytování v Olomouci najdete opět v pozvánce. Pozvánka s podrobnostmi ZDE.

« Novější | Starší »