Doporučujeme: Rýchorská bouda - ubytování a turistika v té nejklidnější části Krkonoš

Img_8675

Rýchorská bouda, stojící na nejvýchodnějším hřebeni Krkonoš v nadmořské výšce 1001 m, je výjimečná pro svoji polohu v první zóně Krkonošského národního parku v klidné a doposud téměř neporušené krajině Rýchor. Zdejší člověkem málo ovlivněné hory jsou krásné po celý rok. Bouda je ideálním výchozím místem pro pěší turistiku a cykloturistiku tímto málo zalidněným a turisty téměř neobjeveným cípem Krkonoš na samé hranici s Polskem.

Spolek Přátelé přírody, z. s. má s Rýchorskou boudou a její příjemnou provozovatelkou Alenou Duškovou a spol. již několikerou příjemnou zkušenost. Naši členové ji využili jak pro několikadenní individuální či rodinnou rekreaci, tak pro týdenní pobyt celé skupiny turistů. V roce 2017 jsme zde pořádali čtyřdenní celostátní Setkání Přátel přírody, kterého se účastnilo asi 50 našich členů.

Na Rýchorách si na své přijdou kromě turistů i botanici a zoologové, kteří na Rýchorách mohou spatřit nejeden vzácný rostlinný či živočišný druh. Zvláštní pozornost zasluhuje Dvorský les zvaný též Rýchorský prales, tvořený bizarními kmeny starých buků.  V zimním období jsou na Rýchorách vynikající sněhové podmínky, jež přímo vybízejí obout běžky a udělat si výlet po upravených stopách třeba z Albeřic nebo Žacléře ke zlatým dolům či na Sluneční stráň. 

Ubytovací kapacita Rýchorské boudy je 45 lůžek (s možností cca 15 přistýlek) v jedno až sedmilůžkových pokojích vybavených stylovým dřevěným nábytkem. Ne všechny pokoje jsou vybaveny vlastní sprchou či toaletou, ale na oplátku vám Rýchorská bouda nabídne neopakovatelný pohled z oken pokojů na Královec, Černou horu, Lysečiny a Sněžku. Výborně zde vaří, k ubytování si lze domluvit snídani formou švédského stolu a k večeři je na výběr z několika jídel. Přes den je pro neubytované poutníky, cyklisty a lyžaře otevřen bufet s nabídkou občerstvení i nápojů.

Vše potřebné zjistíte na webových stránkách Rýchorské boudy: http://www.rychorskabouda.cz/.

"Rýchorská bouda - rodinné, skupinové, adaptační pobyty, školy v přírodě. Turistika, cykloturistika, běžky."

uživatelský obsah - vždy jako první článek - NEMAZAT!!!

 ----socialní ikony----

.

.

.

Friends of Nature Czechia

Naturfreunde Tschechien

Aktuality

  • Zářijový bulletin přináší novinky z pestrého světa Přátel přírody

    12.9.2018

    Bullzari2018 O srpnové expedici olomoucké skupiny Malá liška do rumunských hor, o cyklistických výjezdech jabloneckých Přátel přírody na Kolínsko a do Malých Karpat nebo o velkém lukostřeleckém turnaji, kde pomáhali naši krnovští členové. O připravovaném podzimním Setkání Přátel přírody uprostřed Česka a druhém díle mezinárodního projektu, do něhož jsme zapojeni. A také o tom, co aktuálně hýbe zeleným hnutím.

    O tomhle všem si přečtete v zářijovém vydání bulletinu našeho spolku. Stáhněte si ho zde. Starší e-bulletiny pak najdete tady.

  • Konec prázdnin v Bílých Karpatech: putování zvlněnou krajinou s loukami a stromy

    30.8.2018

    Zájezdu Přátel přírody z Jablonce nad Nisou do oblasti Bílých Karpat, který proběhl 18. - 22. srpna, se zúčastnilo 35 spokojených členů. Zprávu o něm podává vedoucí zájezdu i celé jablonecké organizace, Drahomíra Jotovová:

    Na pěší zájezd jsme vyjeli do oblasti nádherného pohoří Bílých Karpat. Nejvyšší kopec-Velká Javořina  je sice jen 970 m vysoký, ale nástupy a sestupy jsou v celém pohoří značné. K tomu se přidala ještě velká vedra, chodili jsme i za teploty 34 st.C. Tomuto počasí jsme přizpůsobili i program , vyjížděli jsme brzy ráno, prošli připravenou trasu a na jejím konci jsme se koupali na místních koupalištích Více...

  • Přátelé přírody Malá liška: Expedice do rumunských hor Retezat překonala naše očekávání

    27.8.2018

    Img_9722 Náš letošní velký prázdninový zájezd do zahraničí směřoval tisíc kilometrů směrem na východ od Olomouce, do rumunského pohoří Retezat a okolních údolí. Desetidenní expedice minibusem pro 18 účastníků proběhla v termínu 10. - 19. srpna, základnou pro nás byl Dům Přátel přírody Codrin, poslední civilizace za dědinkou Cârnic (čti kyrnyk). Dál už byly vrcholky Jezernatých hor, jak Retezat nazval guru českých poutníků do Karpat, Miroslav Nevrlý, pro horská plesa skrytá ve strmých údolích pod vrcholy.

    Z chaty Codrin jsme podnikali celodenní pěší horské túry za zážitky z čarokrásné přírody střídané výjezdy "busíkem" za historií a kulturou regionu Sedmihradska. Více...

« Novější | Starší »