Doporučujeme: Rýchorská bouda - ubytování a turistika v té nejklidnější části Krkonoš

Img_8675

Rýchorská bouda, stojící na nejvýchodnějším hřebeni Krkonoš v nadmořské výšce 1001 m, je výjimečná pro svoji polohu v první zóně Krkonošského národního parku v klidné a doposud téměř neporušené krajině Rýchor. Zdejší člověkem málo ovlivněné hory jsou krásné po celý rok. Bouda je ideálním výchozím místem pro pěší turistiku a cykloturistiku tímto málo zalidněným a turisty téměř neobjeveným cípem Krkonoš na samé hranici s Polskem.

Spolek Přátelé přírody, z. s. má s Rýchorskou boudou a její příjemnou provozovatelkou Alenou Duškovou a spol. již několikerou příjemnou zkušenost. Naši členové ji využili jak pro několikadenní individuální či rodinnou rekreaci, tak pro týdenní pobyt celé skupiny turistů. V roce 2017 jsme zde pořádali čtyřdenní celostátní Setkání Přátel přírody, kterého se účastnilo asi 50 našich členů.

Na Rýchorách si na své přijdou kromě turistů i botanici a zoologové, kteří na Rýchorách mohou spatřit nejeden vzácný rostlinný či živočišný druh. Zvláštní pozornost zasluhuje Dvorský les zvaný též Rýchorský prales, tvořený bizarními kmeny starých buků.  V zimním období jsou na Rýchorách vynikající sněhové podmínky, jež přímo vybízejí obout běžky a udělat si výlet po upravených stopách třeba z Albeřic nebo Žacléře ke zlatým dolům či na Sluneční stráň. 

Ubytovací kapacita Rýchorské boudy je 45 lůžek (s možností cca 15 přistýlek) v jedno až sedmilůžkových pokojích vybavených stylovým dřevěným nábytkem. Ne všechny pokoje jsou vybaveny vlastní sprchou či toaletou, ale na oplátku vám Rýchorská bouda nabídne neopakovatelný pohled z oken pokojů na Královec, Černou horu, Lysečiny a Sněžku. Výborně zde vaří, k ubytování si lze domluvit snídani formou švédského stolu a k večeři je na výběr z několika jídel. Přes den je pro neubytované poutníky, cyklisty a lyžaře otevřen bufet s nabídkou občerstvení i nápojů.

Vše potřebné zjistíte na webových stránkách Rýchorské boudy: http://www.rychorskabouda.cz/.

"Rýchorská bouda - rodinné, skupinové, adaptační pobyty, školy v přírodě. Turistika, cykloturistika, běžky."

uživatelský obsah - vždy jako první článek - NEMAZAT!!!

 ----socialní ikony----

.

.

.

Friends of Nature Czechia

Naturfreunde Tschechien

Aktuality

  • Festival Ekologické dny Olomouc 2023 už zná svůj program a zve na něj

    19.3.2023

    335486593_5928998023850010_8234671357180073232_n Pod mottem "POŽÁR / TRADICE A TRANSFORMACE v proměnách společnosti a přírody" proběhne ve dnech 13. - 29. dubna v Olomouci 33. ročník největšího environmentálního festivalu v ČR. Areál Domu přírody Sluňákov v Horce nad Moravou na dohled krajské metropole zaplní pestrý program – besedy a Ekologické večery, komentované vycházky, výlety a exkurze do krajiny. Výstavy, umělecká vystoupení, semináře, workshopy a dny pro rodiče s dětmi.

    Festival již od roku 1990 pořádá Centrum ekologických aktivit města Olomouce – Sluňákov. Při všech akcích dostávají lidé mnoho důležitých informací o stavu životního prostředí na Olomoucku, v celém Česku i v globálním měřítku. Podrobněji k programu zde.

  • Letošní Hodina Země proběhne 25. března

    10.3.2023

    Hodinazeme Připojte se k letošnímu ročníku Hodiny Země, největší celosvětové kampaně na ochranu klimatu. Hodina Země je každoroční mezinárodní akce, jejímž cílem je atraktivním způsobem upozornit na změnu klimatu. Povzbuzuje jednotlivce, obce a organizace k zhasnutí světel na dobu jedné hodiny od 20.30 do 21.30. Jde o symbolický příspěvek každého ze zapojených, jelikož k ochraně klimatu je třeba skutečně začít šetřit s energiemi, větší podíl energie získávat z obnovitelných zdrojů a skončit s pálením fosilních paliv, které ke změně klimatu přispívají nejvíc.

    Tradici Hodiny Země založil v roce 2007 Světový fond na ochranu přírody. Během let se tato úspěšná akce rozšířila do celého světa. Přidejte se i Vy, jako jednotlivce, obec, firma nebo památka! Více...

  • Ptákem roku 2023 je polák velký. Je ohrožený, přesto se smí v Česku střílet

    28.2.2023

    Polák velký. Zdroj: birdlife.cz Letošním ptákem roku je polák velký, potápivý pták s výrazným zbarvením samců. Oceněním právě poláka Česká společnost ornitologická upozorňuje na problémy českých rybníků. Intenzivně se na nich hospodaří, na jednu stranu mizí vegetace na březích a zároveň břehy a ostrovy zarůstají dřevinami. To všechno poláka velkého vytlačuje z české krajiny. Navíc je v Česku stále povolen jeho lov.

    Polák velký je středně velká potápivá kachna. Pozorovat ho můžeme na vodních plochách, především rybnících. Ovšem čím dál méně. Z naší dříve nejpočetnější kachny se stal ohrožený druh. Za posledních třicet let jsme přišli o třetinu české populace poláků. Důvodem je intenzivní rybníkářství s nadměrnou rybí obsádkou, úbytek příbřežní vegetace a zarůstání břehů a ostrůvků dřevinami. Problematické je také střílení poláků, kteří jsou v Česku dosud na seznamu lovné zvěře. Více...

« Novější | Starší »