Jablonečtí Přátelé přírody hodnotili letošní zážitky a naplánovali další

V restauraci Městské haly v Jablonci nad Nisou se v pátek 2. prosince konala výroční schůze spolku Přátelé přírody Jablonec nad Nisou z. s. Sešlo se na ní 96 členů.

Ti si nejprve poslechli zprávu o bohaté činnosti spolku za právě končící rok a schválili, jak spolek hospodařil v uplynulých dvou letech. Pak přišel na řadu program na rok 2017. Ten je sestaven tak, aby si přišli na své turisté, kolaři i rodiče a děti.

Pro turisty je připraveno několik jednodenních zájezdů v Čechách i v blízkém Sasku, vícedenní pobyty na Sázavě, v Jeseníkách a týden v Dolomitech. Cyklisté mohou objevovat cyklostezky v Německu, na Třeboňsku i na Šumavě. Pro všechny je připraven zájezd na Slovensko do Patinců, kde si po celodenní námaze mohou odpočinou v termálech. Na jarní a podzímní měsíce budou připraveny čtvrteční výlety do okolí Jablonce, Liberce a Jizerských hor. Pro rodiny s dětmi jsou určeny velikonoční a vánoční dílnička v klubovně.

Protože je spolek přidruženým členem celorepublikové organizace Přátelé přírody z. s., patří do jeho programu na příští rok i aktivity společné s jinými skupinami Přátel přírody v Česku. Pro děti, rodiče i prarodiče se tak na červen chystá Den pro přírodu s programem plným her a soutěží. V programu nechybí ani pozvání na jarní lesní brigádu Přátel přírody v Orlických horách a říjnové celorepublikové setkání na Rýchorách.

uživatelský obsah - vždy jako první článek - NEMAZAT!!!

 ----socialní ikony----

.

.

.

Friends of Nature Czechia

Naturfreunde Tschechien

Aktuality

  • Co zvládli čeští Přátelé přírody v prvním koronavirovém roce? Navázat přeshraniční spolupráci a složit se na projekt v Bosně

    5.4.2021

    Své úspěchy a dobré chvilky v jinak podivném roce 2020 už představily naše místní skupiny, nyní zbývá ještě shrnout dojmy z loňska za republikovou úroveň spolku Přátelé přírody, z. s. Důležitým a plusovým bodem bylo první česko-saské Kooperační setkání Přátel přírody, které proběhlo ještě začátkem března 2020 v Naundorfu na německé straně Česko-saského Švýcarska. Následně začal nouzový stav, který se s přestávkami táhl až do konce roku. V červnu jsme zvládli oslavit svůj svátek, Den pro přírodu, ale neuskutečnil se ani náš společný letní zájezd do německé Lužice ani náš celostátní sraz, jehož devátý ročník jsme museli odložit na letos. Povedla se ale naše dobročinná Mikulášská sbírka, z níž vybrané peníze podpořily projekt bosenských Přátel přírody.

  • Přesouváme termín Setkání Přátel přírody. Podruhé a snad už naposled

    22.3.2021

    Devátý ročník srazu členů a příznivců našeho spolku, tradiční Setkání Přátel přírody, musel být kvůli omezením způsobeným koronavirovou epidemií, z původního loňského října přeložen na letošní květen. Jenže ani podle současné situace to nevypadá, že už v květnu bude natolik dobře, abychom mohli Setkání v pohodě absolvovat a užít si je, jak se patří. Proto jsme se rozhodli přesunout termín ještě jednou a doufáme, že už naposled. Dáváme proto vědět, že 9. ročník našeho celostátního srazu se uskuteční v Chocni v termínu 30. ZÁŘÍ - 3. ŘÍJNA 2021. Držme si palce, ať to tentokrát klapne!

  • Letos oslavíme 30 let od obnovení hnutí Přátel přírody v Českých zemích

    15.3.2021

    Opět „Přátelé přírody“ – také v turistice vstup do Evropy. Tak zní titulek článku obdeníku Region nejen pro severní Čechy, který vyšel dne 24. října 1991. Jen tak mimochodem: bylo to ve čtvrtek a cena jednoho výtisku byla 1,50 Kčs. Text obsahuje informaci o obnovení činnosti, tedy o znovuzaložení organizace Přátel přírody na území tehdy ještě Československé republiky.

    Od té doby uběhlo 30 let. Jak to znovuzaložení, které si letos připomínáme, přesně vypadalo, popisuje Sylvie Staňková (v textu dole na této stránce)

« Novější | Starší »