Jablonečtí Přátelé přírody hodnotili letošní zážitky a naplánovali další

V restauraci Městské haly v Jablonci nad Nisou se v pátek 2. prosince konala výroční schůze spolku Přátelé přírody Jablonec nad Nisou z. s. Sešlo se na ní 96 členů.

Ti si nejprve poslechli zprávu o bohaté činnosti spolku za právě končící rok a schválili, jak spolek hospodařil v uplynulých dvou letech. Pak přišel na řadu program na rok 2017. Ten je sestaven tak, aby si přišli na své turisté, kolaři i rodiče a děti.

Pro turisty je připraveno několik jednodenních zájezdů v Čechách i v blízkém Sasku, vícedenní pobyty na Sázavě, v Jeseníkách a týden v Dolomitech. Cyklisté mohou objevovat cyklostezky v Německu, na Třeboňsku i na Šumavě. Pro všechny je připraven zájezd na Slovensko do Patinců, kde si po celodenní námaze mohou odpočinou v termálech. Na jarní a podzímní měsíce budou připraveny čtvrteční výlety do okolí Jablonce, Liberce a Jizerských hor. Pro rodiny s dětmi jsou určeny velikonoční a vánoční dílnička v klubovně.

Protože je spolek přidruženým členem celorepublikové organizace Přátelé přírody z. s., patří do jeho programu na příští rok i aktivity společné s jinými skupinami Přátel přírody v Česku. Pro děti, rodiče i prarodiče se tak na červen chystá Den pro přírodu s programem plným her a soutěží. V programu nechybí ani pozvání na jarní lesní brigádu Přátel přírody v Orlických horách a říjnové celorepublikové setkání na Rýchorách.

uživatelský obsah - vždy jako první článek - NEMAZAT!!!

 ----socialní ikony----

.

.

.

Friends of Nature Czechia

Naturfreunde Tschechien

Aktuality

  • Ptákem roku 2023 je polák velký. Je ohrožený, přesto se smí v Česku střílet

    28.2.2023

    Polák velký. Zdroj: birdlife.cz Letošním ptákem roku je polák velký, potápivý pták s výrazným zbarvením samců. Oceněním právě poláka Česká společnost ornitologická upozorňuje na problémy českých rybníků. Intenzivně se na nich hospodaří, na jednu stranu mizí vegetace na březích a zároveň břehy a ostrovy zarůstají dřevinami. To všechno poláka velkého vytlačuje z české krajiny. Navíc je v Česku stále povolen jeho lov.

    Polák velký je středně velká potápivá kachna. Pozorovat ho můžeme na vodních plochách, především rybnících. Ovšem čím dál méně. Z naší dříve nejpočetnější kachny se stal ohrožený druh. Za posledních třicet let jsme přišli o třetinu české populace poláků. Důvodem je intenzivní rybníkářství s nadměrnou rybí obsádkou, úbytek příbřežní vegetace a zarůstání břehů a ostrůvků dřevinami. Problematické je také střílení poláků, kteří jsou v Česku dosud na seznamu lovné zvěře. Více...

  • Severští páni: Na Hromnice o zlomený šíp více

    16.2.2023

    329139367_532803268923481_8721796285921478512_n_rvv Krnovští Přátelé přírody ze Společenství Severských pánů v sobotu 4. února vyrazili na Opavsko. Ve vesnici Melč, kde je hezký empírový zámek, se  zúčastnili menší zdravotní procházky po lese. V něm se najednou objevily všemožné bytosti a rozmanitá zvířata. K jejich smůle měli Seveřané s sebou luky, kuš a dostatek šípů, takže z lesních tvorů byly najednou cvičné terče.

    Výlet se rázem proměnil na akci "Na Hromnice o zlomený šíp více" a účastníci si jej užili dvojnásob. Dodáváme, že lesní bytosti byly samozřejmě neživé, žádné skutečné zvíře nebylo při lukostřelbě zraněno.

  • Na konci března proběhne třetí brigáda Přátel přírody na pomoc lesu. Přidejte se i vy!

    15.2.2023

    V termínu 23. - 26. března 2023 se uskuteční na Slapech ve středních Čechách čtyřdenní Zámecká brigáda Přátel přírody. Po pěti letech se opět vracíme na místo činu. Kdo se tehdy zúčastnil, jistě potvrdí, že se akce velice po všech stránkách vydařila. Práce nám šla od ruky, poznali jsme se lépe navzájem, užili legraci a poznali jsme krásnou přírodu a slavné trampské osady.

    Nyní opět spojíme příjemné s užitečným. Odvedeme kus dobré práce a poznáme krásný kraj středního Povltaví, kolébku trampingu. Bonusem letošního ročníku je opět krásná příroda, přívětivé prostředí zámku Slapy a také jeho hospodářská část s živými zvířaty.

    Propozice a přihlášku najdete zde.

« Novější | Starší »