Na dovolenou jinam a jinak než vždycky?

 Přátelé přírody nabízejí levné ubytování na 700 místech v Evropě i jinde ve světě

Csm_traunstein-naturfreundehaus-gmunden_3009735508-800x420 Pokud si rádi dovolenou plánujete sami a chcete ji strávit jinak než ostatní, možná vás zaujme tato nabídka. Mezinárodní hnutí Přátelé přírody provozuje na tisíc ubytovacích zařízení od turistických útulen po horské hotely v mnoha nejen evropských zemích, zejména v těch německy mluvících, ale třeba i v Chile či v senegalském Dakaru. 

Domy Přátel přírody na rozdíl od běžného ubytování nabízejí vždy něco navíc: programy a balíčky pro volný čas, přátelské přijetí a pomoc hostům v několika jazycích. Chcete-li objevovat přírodu a místní kulturu, anebo pouze relaxovat, jsou pro vás Domy Přátel přírody tím pravým místem, které byste si neměli nechat ujít. Zde je několik důvodů:

Přátelé přírody vítají všechny příchozí, v jejich Domech vznikají zde nová a utužují se stará přátelství. Jsou také přátelské Nfhouse k rodinám, zaměřené na trvale udržitelný a k přírodě ohleduplný turismus. Domy Přátel přírody jsou vždy dostupné veřejnou dopravou. Nabízejí ubytování za rozumnou cenu, pohostinnost, útulnou atmosféru. Můžete si zde opravdu odpočinout, ochutnat místní kuchyni, anebo si sami uvařit, co máte rádi. Ve většině z Domů můžete využít balíčky aktivit připravené na míru rodinám či skupinám.

Zatím jsou Domy Přátel přírody záležitostí především západní Evropy - zvlášť v Rakousku a Německu jsou jich stovky, v ostatních státech Evropské unie je ale také najdeme. Kromě toho vás Přátelé přírody uvítají i v Nepálu, Spojených státech, Chile či v africkém Senegalu. 

Najděte si ubytování pro dovolenou podle své chuti v chatách a základnách Přátel přírody (včetně českých) na www.friendsofnaturehouses.netNebudete ani trochu litovat.

Bethof-7898 Chcete získat tuto možnost ještě levněji? Staňte se členem Přátel přírody!

Samotné hnutí vzniklo jako svépomocný turistický spolek už v roce 1895 ve Vídni a od té doby se rozrostlo na více než 500 tisíc členů ve 43 státech na čtyřech kontinentech. Jeho česká větev byla po pauze dvou totalit obnovena v roce 1991, spolek Přátelé přírody z.  s. má svoje aktivní skupiny v řadě krajů Česka. 
Členové spolku Přátelé přírody z. s. mají ve všech zahraničních Domech přátel přírody nárok na slevu ve výši 15 až 50 procent na členskou známku. Tu může každý zájemce obdržet spolu s průkazem poštou po přihlášení se na adrese info@pratele-prirody.cz a zaplacení ročního členského příspěvku ve výši 200 Kč, nad 65 let 150 Kč, dítě do 15 let 100 Kč. 

Proto pokud chcete zažít dovolenou v trochu jiném stylu, než jste byli doposud zvyklí, neváhejte nás kontaktovat! Už letos můžete jako individuální členové českých Přátel přírody vyjet na prázdniny jinak!

Základny Přátel přírody v ČeskuMapa_nfh

Ubytování u Přátel přírody nenajdete jen jinde ve světě, ale i u nás doma

111_radolfzell-naturfreundehaus62883  Lw  Ger00020060146029347_tbx00020050000221441_ger00020060416133391  Ch8

Mapa levného turistického ubytování v Česku a na Slovensku

Mapa ubytování, které je cenově dostupné pro české i slovenské skauty a další spolky.

Autorem je Ondřej Turek, který souhlasil s jejím sdílením. Klikněte pro přiblížení lokalit a detailů k jednotlivým ubytovacím možnostem.

uživatelský obsah - vždy jako první článek - NEMAZAT!!!

 ----socialní ikony----

.

.

.

Friends of Nature Czechia

Naturfreunde Tschechien

  • Liberečtí Přátelé přírody plánují výroční schůzi

    28.11.2016

    Ani naše liberecká skupina se nechystá k zimnímu spánku. Naopak, poté, co se v říjnu její členové účastnili celostátního Setkání Přátel přírody v Jablonci nad Nisou a zajeli si do pražského Rudolfina na koncert vážné hudby, chystá se na pátek 9. prosince výroční schůze.

    Tam se kromě bilancování budou domlouvat, co podniknou v roce 2017. Už nyní je jasné, že budou pokračovat výjezdy na koncerty v Rudolfinu, proběhnou i turistické jednodenní výlety, v červnu týdenní zájezd na Moravu a o letních prázdninách pak autobusový zájezd do rakouských Tyrol.

    Přejeme našim Severočechům, ať se jim plány podaří uskutečnit. A těšíme se na zprávy o od nich!

  • Severští pánové z Krnova zvou na společenské setkání

    21.11.2016

    Společenství Severských pánů, skupina Přátel přírody působící ve slezském městě Krnov, pořádá na začátku prosince společenský večer. Setkání členů, rodičů, přátel Severských pánů otevřené také široké veřejnosti se uskuteční ve čtvrtek 8. prosince od 18.00 hodin ve studovně Městské knihovny na Soukenické ulici v Krnově.

    "Chceme zde prezentovat nejen spolupráci s Vámi, ale také ukázat co se nám samotným povedlo  v tomto roce. Děkuji, že si uděláte chvilku a pobesedujeme," zve vedoucí skupiny Zdenek Chroboczek.

    Čemu se Společenství Severských pánů věnuje, najdete v kostce zde. 

  • Ekolist: Jak se projeví změna klimatu v Česku? Zimy budou jiné, říká klimatolog

    21.11.2016

    2f089da93cae99e8f9ebcd82233a_r16-9_w640_h360_g4313575aaf9811e58f750025900fea04 Jak se v Česku projevují klimatické změny? V posledních 25 let je výrazný trend v oteplování, poslední dva roky, 2015 a 2014, byly co do teplot rekordní. „Na začátku 19. století bylo průměrně o 1,5 stupně méně než je teď,“ říká Pavel Zahradníček z CzechGlobe. A předpokládá se, že průměrné teploty ještě porostou.

    Jak se budou klimatické změny u nás projevovat? Jednu z výrazných proměn zaznamenáme u podoby zim. „V letech 2014, 2015 a 2016 jsme zažili tři ze čtyř nejteplejších zim od dob měření. A je vcelku jasné, že výskyt teplých zim bude prostě častější,“ říká Zahradníček. 

    Celý článek na Ekolist.cz

« Novější | Starší »