Doporučujeme: Rýchorská bouda - ubytování a turistika v té nejklidnější části Krkonoš

Img_8675

Rýchorská bouda, stojící na nejvýchodnějším hřebeni Krkonoš v nadmořské výšce 1001 m, je výjimečná pro svoji polohu v první zóně Krkonošského národního parku v klidné a doposud téměř neporušené krajině Rýchor. Zdejší člověkem málo ovlivněné hory jsou krásné po celý rok. Bouda je ideálním výchozím místem pro pěší turistiku a cykloturistiku tímto málo zalidněným a turisty téměř neobjeveným cípem Krkonoš na samé hranici s Polskem.

Spolek Přátelé přírody, z. s. má s Rýchorskou boudou a její příjemnou provozovatelkou Alenou Duškovou a spol. již několikerou příjemnou zkušenost. Naši členové ji využili jak pro několikadenní individuální či rodinnou rekreaci, tak pro týdenní pobyt celé skupiny turistů. V roce 2017 jsme zde pořádali čtyřdenní celostátní Setkání Přátel přírody, kterého se účastnilo asi 50 našich členů.

Na Rýchorách si na své přijdou kromě turistů i botanici a zoologové, kteří na Rýchorách mohou spatřit nejeden vzácný rostlinný či živočišný druh. Zvláštní pozornost zasluhuje Dvorský les zvaný též Rýchorský prales, tvořený bizarními kmeny starých buků.  V zimním období jsou na Rýchorách vynikající sněhové podmínky, jež přímo vybízejí obout běžky a udělat si výlet po upravených stopách třeba z Albeřic nebo Žacléře ke zlatým dolům či na Sluneční stráň. 

Ubytovací kapacita Rýchorské boudy je 45 lůžek (s možností cca 15 přistýlek) v jedno až sedmilůžkových pokojích vybavených stylovým dřevěným nábytkem. Ne všechny pokoje jsou vybaveny vlastní sprchou či toaletou, ale na oplátku vám Rýchorská bouda nabídne neopakovatelný pohled z oken pokojů na Královec, Černou horu, Lysečiny a Sněžku. Výborně zde vaří, k ubytování si lze domluvit snídani formou švédského stolu a k večeři je na výběr z několika jídel. Přes den je pro neubytované poutníky, cyklisty a lyžaře otevřen bufet s nabídkou občerstvení i nápojů.

Vše potřebné zjistíte na webových stránkách Rýchorské boudy: http://www.rychorskabouda.cz/.

"Rýchorská bouda - rodinné, skupinové, adaptační pobyty, školy v přírodě. Turistika, cykloturistika, běžky."

uživatelský obsah - vždy jako první článek - NEMAZAT!!!

 ----socialní ikony----

.

.

.

Friends of Nature Czechia

Naturfreunde Tschechien

Aktuality

  • Říjnový bulletin našeho spolku přináší aktuální informace od nás i našeho zeleného okolí

    29.10.2018

    Přátelé přírody pozvali své členy a příznivce na víkend doprostřed Česka. Zvolili jsme nové vedení našeho spolku. Jablonečtí Přátelé přírody na sklonku léta na Pálavě. Na podzimní Šumavě jsme objevovali osudy zmizelých sousedů i překrásnou přírodu. Výroční shromáždění skupin Olomouc a Liberec. PLÁNUJEME: Zájezd na Mazury - za historií a přírodou na severu Polska. Proběhla výroční konference NFI. Byli jsme zastoupeni i my. Druhý workshop Sports for All: Na lezecké stěně v Belgii s handicapem i bez. A čeští Přátelé přírody při tom. V Olomouci proběhne konference Česko-německého diskusního fóra. Ekolist.cz: Linie bývalé železné opony je přírodní unikát. O jeho ochranu žádá 23 států. To jsou titulky čerstvého bulletinu. Stáhněte si ho zde.

  • Druhý workshop Sports for All: Na lezecké stěně v Belgii s handicapem i bez

    23.10.2018

    Nfbelgie Nevidomý či vozíčkář na turistickém výletě pořádaném Přáteli přírody? Někde to není problém už teď, jinde se toho stále ještě bojíme. Překonat obavy organizátorů, jestli zvládnou propojit potřeby "běžných" účastníků našich akcí se zájemci s tělesným handicapem, pomáhá projekt "Naturefriends' Sports for All" (Sporty Přátel přírody pro všechny), na kterém se podílejí organizace Přátel přírody včetně Česka spolu s organizacemi lidí s postižením. Ten je podpořen Evropskou unií z programu Erasmus+. 

    Koncem září jsem se vypravil společně se zástupci Přátel přírody z Krnova, Michalem a Nikolou do belgického Ghentu na druhý workshop o udržitelné turistice pro lidi s handicapem. Více...

  • Přátelé přírody pozvali své členy a příznivce na víkend doprostřed Česka

    17.10.2018

    Už posedmé se opět po roce sjeli na jedno místo členové spolku Přátelé přírody z. s. a jeho příznivci z různých koutů Česka. Pokračovali tak v novodobé tradici výročních setkávání zahájené v roce 2012 a jejich sraz se konal o prodlouženém víkendu 11. – 14. října 2018 prakticky v geografickém středu republiky, v Horním Bradle na Chrudimsku. Pozvání ke strávení společných chvil objevováním tohoto regionu vyslyšela čtyřicítka zástupců ze sedmi měst, kde čeští Přátelé přírody působí – z Jablonce nad Nisou, Krnova, Liberce, Nového Města na Moravě, Olomouce, Pardubic a Prahy. Čekal je i další doprovodný program podle chuti. Více...

« Novější | Starší »