Doporučujeme: Rýchorská bouda - ubytování a turistika v té nejklidnější části Krkonoš

Img_8675

Rýchorská bouda, stojící na nejvýchodnějším hřebeni Krkonoš v nadmořské výšce 1001 m, je výjimečná pro svoji polohu v první zóně Krkonošského národního parku v klidné a doposud téměř neporušené krajině Rýchor. Zdejší člověkem málo ovlivněné hory jsou krásné po celý rok. Bouda je ideálním výchozím místem pro pěší turistiku a cykloturistiku tímto málo zalidněným a turisty téměř neobjeveným cípem Krkonoš na samé hranici s Polskem.

Spolek Přátelé přírody, z. s. má s Rýchorskou boudou a její příjemnou provozovatelkou Alenou Duškovou a spol. již několikerou příjemnou zkušenost. Naši členové ji využili jak pro několikadenní individuální či rodinnou rekreaci, tak pro týdenní pobyt celé skupiny turistů. V roce 2017 jsme zde pořádali čtyřdenní celostátní Setkání Přátel přírody, kterého se účastnilo asi 50 našich členů.

Na Rýchorách si na své přijdou kromě turistů i botanici a zoologové, kteří na Rýchorách mohou spatřit nejeden vzácný rostlinný či živočišný druh. Zvláštní pozornost zasluhuje Dvorský les zvaný též Rýchorský prales, tvořený bizarními kmeny starých buků.  V zimním období jsou na Rýchorách vynikající sněhové podmínky, jež přímo vybízejí obout běžky a udělat si výlet po upravených stopách třeba z Albeřic nebo Žacléře ke zlatým dolům či na Sluneční stráň. 

Ubytovací kapacita Rýchorské boudy je 45 lůžek (s možností cca 15 přistýlek) v jedno až sedmilůžkových pokojích vybavených stylovým dřevěným nábytkem. Ne všechny pokoje jsou vybaveny vlastní sprchou či toaletou, ale na oplátku vám Rýchorská bouda nabídne neopakovatelný pohled z oken pokojů na Královec, Černou horu, Lysečiny a Sněžku. Výborně zde vaří, k ubytování si lze domluvit snídani formou švédského stolu a k večeři je na výběr z několika jídel. Přes den je pro neubytované poutníky, cyklisty a lyžaře otevřen bufet s nabídkou občerstvení i nápojů.

Vše potřebné zjistíte na webových stránkách Rýchorské boudy: http://www.rychorskabouda.cz/.

"Rýchorská bouda - rodinné, skupinové, adaptační pobyty, školy v přírodě. Turistika, cykloturistika, běžky."

uživatelský obsah - vždy jako první článek - NEMAZAT!!!

 ----socialní ikony----

.

.

.

Friends of Nature Czechia

Naturfreunde Tschechien

Aktuality

  • V olomouckém Fox clubu se vzpomínalo s písničkami Wabiho Daňka

    13.12.2018

    20181211_215714 Před rokem po těžké nemoci odešel Stanislav Wabi Daněk, nejvýraznější postava nové vlny trampské písně 70. a 80. let (již) minulého století, jehož písničky jako například Rosa na kolejích nebo Hudsonské šífy zlidověly. V potemnělém pozdně podzimním večeru jsme si ve Fox clubu připomněli Wabiho nejen Listopadové písně jen tak syrově na kytary a ukulele bez dalších efektů. Nabídli jsme k tomu útulné prostředí a dobré víno za dobrou cenu.

    Patnáct písniček zahráli a zazpívali Hynek Pečinka (kytara, zpěv), Kryštof Richter (kytara, harmonika, zpěv) a Ludmila Liberdová (ukulele, perkuse, zpěv). Přidali i zajímavosti z Wabiho života a jeho písňové i básnické tvorby. Na několik fotek z večera se můžete podívat sem.

  • Zámek v Hoštálkovech má díky Společenství severských pánů novou atrakci

    10.12.2018

    Hostalkovy BRUNTÁLSKÝ DENÍK - Malíř Leonardo da Vinci je nejen autor nejslavnějšího obrazu všech dob, Mony Lisy, ale také vynálezce a konstruktér. Díky partě nadšenců jeho nápady ožily na zámku v Hoštálkovech. Na Krnovsku už dvě desetiletí působí skupina, která si říká Společenství severských pánů. Na počátku byl zájem o šerm, který přešel od soubojů a turnajů přes výrobu mečů, palných zbraní, brnění, luků a kostýmů až po objevování středověkého způsobu života jako celku. Odtud byl už jen krůček k oboru experimentální archeologie, která se snaží zopakovat metody dávných řemeslníků. Více...

  • Víte čím a jak správně v zimě přikrmovat ptáky?

    10.12.2018

    Dlask-foto-z-abrahamek Zima je opět tady a tak je nejvyšší čas připravit krmítko pro drobné pěvce, kteří u nás zůstávají přes zimu. Pozorování a přikrmování ptáků se věnuje stále více lidí, ale ne každý ví, co mají ptáci v zimě nejraději a co v žádném případě do krmítka nepatří. Podle odborníků z Moravského ornitologického spolku můžete na krmítku pozorovat až 30 druhů ptáků.

    U zimního přikrmování ptáků je důležité, aby mělo krmítko dostatečně velkou stříšku, aby do něj nepršelo a připravená potrava nevlhla a neplesnivěla. Krmítko se musí pravidelně čistit od zbytků potravy. Občas je dobré jej vydezinfikovat například octem. Více...

« Novější | Starší »