Doporučujeme: Rýchorská bouda - ubytování a turistika v té nejklidnější části Krkonoš

Img_8675

Rýchorská bouda, stojící na nejvýchodnějším hřebeni Krkonoš v nadmořské výšce 1001 m, je výjimečná pro svoji polohu v první zóně Krkonošského národního parku v klidné a doposud téměř neporušené krajině Rýchor. Zdejší člověkem málo ovlivněné hory jsou krásné po celý rok. Bouda je ideálním výchozím místem pro pěší turistiku a cykloturistiku tímto málo zalidněným a turisty téměř neobjeveným cípem Krkonoš na samé hranici s Polskem.

Spolek Přátelé přírody, z. s. má s Rýchorskou boudou a její příjemnou provozovatelkou Alenou Duškovou a spol. již několikerou příjemnou zkušenost. Naši členové ji využili jak pro několikadenní individuální či rodinnou rekreaci, tak pro týdenní pobyt celé skupiny turistů. V roce 2017 jsme zde pořádali čtyřdenní celostátní Setkání Přátel přírody, kterého se účastnilo asi 50 našich členů.

Na Rýchorách si na své přijdou kromě turistů i botanici a zoologové, kteří na Rýchorách mohou spatřit nejeden vzácný rostlinný či živočišný druh. Zvláštní pozornost zasluhuje Dvorský les zvaný též Rýchorský prales, tvořený bizarními kmeny starých buků.  V zimním období jsou na Rýchorách vynikající sněhové podmínky, jež přímo vybízejí obout běžky a udělat si výlet po upravených stopách třeba z Albeřic nebo Žacléře ke zlatým dolům či na Sluneční stráň. 

Ubytovací kapacita Rýchorské boudy je 45 lůžek (s možností cca 15 přistýlek) v jedno až sedmilůžkových pokojích vybavených stylovým dřevěným nábytkem. Ne všechny pokoje jsou vybaveny vlastní sprchou či toaletou, ale na oplátku vám Rýchorská bouda nabídne neopakovatelný pohled z oken pokojů na Královec, Černou horu, Lysečiny a Sněžku. Výborně zde vaří, k ubytování si lze domluvit snídani formou švédského stolu a k večeři je na výběr z několika jídel. Přes den je pro neubytované poutníky, cyklisty a lyžaře otevřen bufet s nabídkou občerstvení i nápojů.

Vše potřebné zjistíte na webových stránkách Rýchorské boudy: http://www.rychorskabouda.cz/.

"Rýchorská bouda - rodinné, skupinové, adaptační pobyty, školy v přírodě. Turistika, cykloturistika, běžky."

uživatelský obsah - vždy jako první článek - NEMAZAT!!!

 ----socialní ikony----

.

.

.

Friends of Nature Czechia

Naturfreunde Tschechien

Aktuality

  • Filmaři přihlásili na Ekofilm 243 snímků, do soutěže pronikne desetina

    25.7.2022

    Ekofilm BRNO (ČTK) - O účast na mezinárodním festivalu Ekofilm v Brně letos usilují autoři 243 dokumentů z více než 50 zemí světa. Největší zájem projevili filmaři ze Spojených států, Německa a Česka. Z přihlášených filmů vybere dramaturgický tým 25 nejzajímavějších, které postoupí do finálové soutěže. Nejstarší environmentální filmový festival v Evropě se uskuteční v Brně od 12. do 15. října, oznámil za pořadatele Vratislav Vozník. "Stejně jako v minulých letech je znatelný nárůst tématu orientovaného na společenský aktivismus, kterému se věnují tvůrci napříč generacemi. Ať už se jedná o apel na udržitelnost, filmové rekonstrukce lokálních katastrof způsobených korporacemi, právní odpovědnost nebo vhled do života aktivistů, osvětlení motivací a kauz, které zní společností," uvedla vedoucí dramaturgického týmu Jitka Kotrlová. Celý článek...

  • České a evropské občanské organizace k prioritám pro české předsednictví Evropské unie

    29.6.2022

    5-1-800x450 Největší české i evropské environmentální a sociální organizace, mezi nimi i Přátelé přírody, píšou před zahájením českého předsednictví v Radě EU premiéru Fialovi: naším hlavním úkolem bude podle nich silný sociální rozměr klimatických politik. Upozorňují na ekologické i ekonomické a sociální souvislosti současných krizí - energetické, klimatické i bezpečnostní - a zdůrazňují několik oblastí, kterými by se mělo české předsednictví vážně zabývat, aby bylo možné se s aktuálními mnohočetnými krizemi vypořádat a zajistit férový podíl Evropy na řešení klimatické krize.

    Celé znění dopisu premiéru Fialovi najdete zde.

  • Z Olomouce do Visegrádu. Malá liška objevovala krásy Dunajského ohybu

    20.6.2022

    Navštívili i katedrálu ve Vácu Na pětidenní pobyt do maďarské oblasti Dunajského ohybu, staroslavného Visegrádu a okolí, vyrazila ve středu 8. června dvanáctičlenná skupina Přátel přírody z olomoucké skupiny Malá liška. Vzhledem k předpovědi počasí, která se průběžně plnila, se věnovali spíš poznávání historie než přírody tohoto maďarského regionu na hranici Slovenska. Ale to vůbec nevadilo, protože bylo na co koukat. Samotný Visegrád, kde se v roce 1001 Maďarsko stalo Maďarskem, biskupské město Vác a taky Ostřihom s katedrálou nad Dunajem.

    Po výletech přišel vhod wellness v hotelu, vnitřní i venkovní bazén, a bohatá nabídka visegrádských restaurací. Jen ta dráha z Česka, ale hlavně zpátky domů, byla naprosto tragická. Ale zvykáme si všichni. Výběr fotek z výjezdu je zde.

« Novější | Starší »