Jablonečtí Přátelé přírody hodnotili letošní zážitky a naplánovali další

V restauraci Městské haly v Jablonci nad Nisou se v pátek 2. prosince konala výroční schůze spolku Přátelé přírody Jablonec nad Nisou z. s. Sešlo se na ní 96 členů.

Ti si nejprve poslechli zprávu o bohaté činnosti spolku za právě končící rok a schválili, jak spolek hospodařil v uplynulých dvou letech. Pak přišel na řadu program na rok 2017. Ten je sestaven tak, aby si přišli na své turisté, kolaři i rodiče a děti.

Pro turisty je připraveno několik jednodenních zájezdů v Čechách i v blízkém Sasku, vícedenní pobyty na Sázavě, v Jeseníkách a týden v Dolomitech. Cyklisté mohou objevovat cyklostezky v Německu, na Třeboňsku i na Šumavě. Pro všechny je připraven zájezd na Slovensko do Patinců, kde si po celodenní námaze mohou odpočinou v termálech. Na jarní a podzímní měsíce budou připraveny čtvrteční výlety do okolí Jablonce, Liberce a Jizerských hor. Pro rodiny s dětmi jsou určeny velikonoční a vánoční dílnička v klubovně.

Protože je spolek přidruženým členem celorepublikové organizace Přátelé přírody z. s., patří do jeho programu na příští rok i aktivity společné s jinými skupinami Přátel přírody v Česku. Pro děti, rodiče i prarodiče se tak na červen chystá Den pro přírodu s programem plným her a soutěží. V programu nechybí ani pozvání na jarní lesní brigádu Přátel přírody v Orlických horách a říjnové celorepublikové setkání na Rýchorách.

uživatelský obsah - vždy jako první článek - NEMAZAT!!!

 ----socialní ikony----

.

.

.

Friends of Nature Czechia

Naturfreunde Tschechien

Aktuality

  • Mirek Prokeš sedmdesátiletý: Bez spolupráce lidský druh nepřežije a neziskovky právě praktické spolupráci učí

    19.12.2017

    V neděli 17. prosince 2017 oslavil sedmdesáté narozeniny RNDr. Miroslav Prokeš, mimo jiné - jak se zakrátko dočtete - bývalý prezident české větve hnutí Přátel přírody a viceprezident celého tohoto mezinárodního hnutí. Mirka znám osobně víc než dvacet let, během nichž se mi potvrdilo, že stojí za to se s ním potkávat i utkávat, kamarádit se s ním i dohadovat... Že zkrátka stojí za to ho ve svém životě mít. Aspoň tedy mně to, že jsem se po celé poslední dvacetiletí pohyboval Mirkovi na dohled, přineslo spoustu zajímavých (ač ne vždy pozitivních, ale takový život je) zážitků a taky příležitostí, které mě naučily dívat se na věci i z jiného úhlu a posunuly mě dál. Celý článek...

  • Termíny společných akcí českých Přátel přírody v roce 2018

    12.12.2017

    Milí členové našeho spolku, milí příznivci! Možná se ke každému z vás ještě nedonesla informace o termínech společných akcí českých Přátel přírody, sloužících k tomu, abychom se přes rok viděli i napříč našimi místními organizacemi. V roce 2018 nás čekají:

    24. – 27. 5. 2018 (čt – ne) :: Lesní brigáda Přátel přírody / Slapy, střední Čechy
    11. – 14. 10. 2018 (čt – ne) :: 8. Setkání Přátel přírody / Horní Bradlo, Železné hory

    Termíny i místa berte jako závazné. Podrobné propozice ještě nemáme, budou v průběhu ledna. Jakmile se otevře možnost přihlašování, dozvíte se to stejnou cestou. Pokud si chcete připomenout, jak bylo na posledních společných akcích, mrkněte do naší fotogalerie.

  • Výroční schůze jabloneckých Přátel přírody v obležení davů

    10.12.2017

    Schuze-2017 Za víc jak 60 let svého života jsem nejen viděla, ale také „vyčekala“ mnoho front. O tom není pochyb. Ale fronta na schůzi? Opravdu, minulý čtvrtek (30. LISTOPADU) bylo možné vidět v jablonecké sportovní hale na vlastní oči frontu lidí, kteří se snažili zaregistrovat a posléze zasednout v sále, kde se konala výroční členská schůze Přátel přírody Jablonec nad Nisou.
    Zahájení schůze muselo být odloženo a konečný počet účastníků se vyšplhal na 130. Je o tom i fotodokumentace, i když vzhledem k podmínkám ne příliš dokonalá... Pak už schůze proběhla podle programu a zakončena byla nejen hlasováním o usnesení, ale také večeří. Následovalo přátelské posezení a popovídání. (S. Staňková)

« Novější | Starší »