Přátelé přírody Praha zmapovali na kolech chmelařské oblasti Čech

St62trasackroc_brasyPřátelé přírody Praha se opět připojili k Turistickému akademickému klubu a uspořádali v rámci 62. ročníku turistického putování Stezka její cyklistickou část. Čtyřdenní putování na kolech, pořádané v termínu 25. - 28. září 2020, vedlo z Prahy přes Rakovnicko, Podbořansko, Lounsko, Plzeňsko do kraje Oty Pavla na Berounce. Zprávu z něj podal spokojený účastník Karel Malý. 

Sešlo se nás na startu v pátek ráno za deště osm Přátel přírody, z toho dva na e-kole. Déšť nás provázel po tři dny ze čtyř, v pondělí navíc teplota +5 st. Dlouho jsem takovou slotu na kole nezažil, pokud vůbec. Denní porce: 77 km první den, další dny něco přes 50 km. Nepřejte si vidět naše kola po páteční etapě, kdy šéf při plánování zapomněl, že na polních cestách bude bahno. Spaní pod střechou, při usínání asistovaly kytara, housle a foukačky. I KPČ byla, např. prohlídka zámků v Chyši a Manětíně. Velmi poutavě povyprávěl o kdysi hornickém kraji starosta Břas i místního Sokola pan Kroc (na fotce uprostřed), jinak prapravnuk zakladatele sítě McDonald's Raymonda Alberta Kroze, emigranta z Břas do Ameriky. Do plánovaného cíle v Berouně dorazilo 5 účastníků. Dva odpadli po půl dni v dešti, třetí poslední den v poledne a dva prchli 10 km před cílem ve Zdicích na vlak. 

uživatelský obsah - vždy jako první článek - NEMAZAT!!!

 ----socialní ikony----

.

.

.

Friends of Nature Czechia

Naturfreunde Tschechien

Aktuality

  • Přátelé přírody z Vysočiny se vypravili do Irska

    7.10.2016

    Cliffs-of-moher-2-521dd30999a0a Skupina Přátel přírody Javory v době od 9. do 25. srpna podnikla cestu do Irska, a  to v počtu 15 osob. Naše cesta vedla samozřejmě přes Německo a Belgii do Anglie a Skotska, do Severního Irska, které je součástí Spojeného království, jsme jeli trajektem z Cairnryan do Belfastu. Odtud jsme pak pokračovali do Bushmills a zdejší palírny Whiskey, dál naše cesta vedla na Obrovy schody (údajný 8. div světa) a potom už hurá do Irské republiky. Cestou jsme se zastavili na přírodní lokalitě Burren a na Mohérských útesech. Týden plný poznávání krás jižního Irska jsme strávili v Adrigole, v základně JEKY, na poloostrově Beara Peninsula. Domů jsme se vraceli trajektem z Rosslare do Fishguard ve VB a po jednom dni a noci strávené v Londýně stejnou cestou jako tam, tedy z Doveru do Dunkirk. Program jsme měli pochopitelně cestou tam i zpět - v noci jsme nejezdili, noclehy jsme měli zajištěné v hostelích. Cesta i pobyt se velmi vydařily.

  • Do Setkání Přátel přírody na Trojmezí zbývá už jen týden

    4.10.2016

    Pátý ročník celostátního srazu členů a příznivců spolku Přátelé přírody z. s. se uskuteční už za chvíli. Do Jablonce nad Nisou se na prodloužený víkend od 13. do 16. října sjedou Přátelé přírody ze všech skupin, co v Česku spolek má. K tomu se přidají místní hostitelé a také jejich partneři, Naturfreunde Löbau z druhé strany společné česko-saské hranice.

    Akce Setkání Přátel přírody na Trojmezí, kterou významně finančně podpořil Česko-německý fond budoucnosti, má ukázat nejrůznější podoby spolupráce veřejně prospěšných iniciativ, a to v rovině mezigenerační, vnitrostátní i mezinárodní. Účastníkům spojeným podobným náhledem na svět nabídne poznávací výlety na české i německé straně Jizerských hor, workshopy s výměnou zkušeností z přeshraniční spolupráce Přátel přírody, kulturní aktivity i prostor pro setkávání, získávání nových kontaktů i impulzů pro další činnost. V rámci Setkání Přátel přírody proběhne i zasedání valné hromady spolku.

    Proč se koná letošní Setkání Přátel přírody právě v Jablonci nad Nisou? Jednak zde sídlí největší organizace českých Přátel přírody o více než 300 členech, jednak tato organizace slaví v letošním roce čtvrtstoletí od svého založení a také město Jablonec slaví 150. výročí. A to vše si zaslouží oslavit a zažít.

    Podrobný program je zde: 1610_pp_setkani_na_trojmezi_podrobny_program

« Novější