Ohlédnutí za závěrem prázdnin: Jablonečtí jej strávili na Třebíčsku

Na konec srpna naplánovali Přátelé přírody z Jablonce nad Nisou svůj pobyt na Třebíčsku. V termínu 24. - 28. srpna objevovali Vysočinu. Velmi pěkné a cenově příznivé ubytování našli v penzionu v Kramolíně na březích Dalešické přehrady a autobusem každý den podnikali výpravy za památkami a turistickými cíli.

20160826_083538  

"Plavili jsme se na lodi po vodní nádrži Dalešice a zastavili jsme se v Dalešickém pivovaru, kde jsme ochutnali skvělé pivo a zavzpomínali na film Postřižiny. Také jsme navštívili informační středisko dukovanské jaderné elektrárny a dozvěděli se mnoho o bezpečné výrobě elektřiny z jádra." přiblížila hlavní lákadla vedoucí zájezdu Drahomíra Jotovová.

Jablonečtí také prošli pěšky údolí řeky Brtnice, které je přírodní rezervací, a navštívili vodní nádrž Mohelno s blízkou Mohelenskou hadcovou stepí. Zde prošli zastavení naučné stezky a zjistili mnoho o zajímavostech této lokality, která je v naší republice ojedinělá.

"Celý jeden den jsme věnovali prohlídce Třebíče, v níž jsou židovská čtvrť a bazilika Sv. Prokopa zapsány na listině světového dědictví UNESCO. Kolem řeky Oslavy jsme velmi náročnou stezkou došli do Náměště nad Oslavou. Prohlédli jsme si střed města, zámek, park a nádherný barokní most. Celý pobyt nám přálo počasí, večery jsme trávili při kytaře a táboráku." uzavřela vedoucí zájezdu.

uživatelský obsah - vždy jako první článek - NEMAZAT!!!

 ----socialní ikony----

.

.

.

Friends of Nature Czechia

Naturfreunde Tschechien

Aktuality

  • Mít, nebo nemít ve městě pod okny vysazené stromy? Dokumentární film říká, že jednoznačně ano

    12.2.2023

    Zasadmese Mají pravdu ti, kteří si užívají bydlení uprostřed zeleně s vůní květů, za zpěvu ptactva a přírodou na dosah? Nebo spíš ti, kterým vadí spadané listí a chtěli by raději místo stromů parkovací místa pro auta? Půlhodinový dokumentární film Zasaďme se o stromy dává zapravdu těm prvním.

    Vysvětluje, jak důležitou úlohu stromy ve veřejném prostoru plní, a také veřejnosti sděluje, že sama může usilovat o lepší a kvalitnější péči o stromy. Autorem filmu Zasaďme se o stromy je Ivan Stříteský - srdcař, který se o problémy zajímá do hloubky a svými filmy udělal pro ochranu přírody a krajiny tolik, jako málokdo jiný v Česku. Film je zdarma k dispozici na Youtube, kde ho můžete zhlédnout i vy.

  • HlidaciPes.org: Za rok v Česku zmizelo 1 500 hektarů půdy. Její větší ochrana v ústavě ale spíše nebude

    2.2.2023

    Zdroj: Ekolist.cz Ministerstvo životního prostředí by rádo do české ústavy prosadilo větší ochranu vody a půdy. V připomínkovém řízení se však k návrhu ústavního zákona sešlo množství kritiky, podle níž by změna mohla přinést spíše komplikace. Faktem ovšem je, že orná půda v Česku mizí značnou rychlostí – jak potvrzuje aktuální zpráva o stavu životního prostředí v Česku.

    Například podle mínění Nejvyššího soudu „ochrana půdy i vody je jednoznačně zaručena již nyní stávajícím textem“, v pasáži, kde ústava mluví o tom, že „stát dbá o šetrné využívání přírodních zdrojů a ochranu přírodního bohatství“. Návrhem by se přesto měla zabývat vláda. VÍCE...

  • Fanoušci ptáků zvou na vycházky ke Světovému dni mokřadů

    23.1.2023

    Česká společnost ornitologická srdečně zve na oslavu Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února a připomíná výročí podepsání Ramsarské úmluvy o mokřadech v roce 1971. Mokřady mají mezinárodní význam především jako biotopy vodního ptactva. U příležitosti jejich Světového dne připravili profesionální i amatérští ornitologové z ČSO rekordních 30 vycházek do nejrůznějších mokřadních lokalit, spadajících pod ochranu Ramsarské úmluvy. Konají se na nejrůznějších místech Česka.

    Většina akcí se uskuteční o daném víkendu, je ale i pár výjimek - první vycházka proběhne již 28. ledna, poslední 4. března. Jejich seznam a průběžně aktualizované informace k nim najdou zájemci na stránkách ČSO.

« Novější | Starší »