Ohlédnutí za závěrem prázdnin: Jablonečtí jej strávili na Třebíčsku

Na konec srpna naplánovali Přátelé přírody z Jablonce nad Nisou svůj pobyt na Třebíčsku. V termínu 24. - 28. srpna objevovali Vysočinu. Velmi pěkné a cenově příznivé ubytování našli v penzionu v Kramolíně na březích Dalešické přehrady a autobusem každý den podnikali výpravy za památkami a turistickými cíli.

20160826_083538  

"Plavili jsme se na lodi po vodní nádrži Dalešice a zastavili jsme se v Dalešickém pivovaru, kde jsme ochutnali skvělé pivo a zavzpomínali na film Postřižiny. Také jsme navštívili informační středisko dukovanské jaderné elektrárny a dozvěděli se mnoho o bezpečné výrobě elektřiny z jádra." přiblížila hlavní lákadla vedoucí zájezdu Drahomíra Jotovová.

Jablonečtí také prošli pěšky údolí řeky Brtnice, které je přírodní rezervací, a navštívili vodní nádrž Mohelno s blízkou Mohelenskou hadcovou stepí. Zde prošli zastavení naučné stezky a zjistili mnoho o zajímavostech této lokality, která je v naší republice ojedinělá.

"Celý jeden den jsme věnovali prohlídce Třebíče, v níž jsou židovská čtvrť a bazilika Sv. Prokopa zapsány na listině světového dědictví UNESCO. Kolem řeky Oslavy jsme velmi náročnou stezkou došli do Náměště nad Oslavou. Prohlédli jsme si střed města, zámek, park a nádherný barokní most. Celý pobyt nám přálo počasí, večery jsme trávili při kytaře a táboráku." uzavřela vedoucí zájezdu.

uživatelský obsah - vždy jako první článek - NEMAZAT!!!

 ----socialní ikony----

.

.

.

Friends of Nature Czechia

Naturfreunde Tschechien

Aktuality

  • Ekolist: Jak se projeví změna klimatu v Česku? Zimy budou jiné, říká klimatolog

    21.11.2016

    2f089da93cae99e8f9ebcd82233a_r16-9_w640_h360_g4313575aaf9811e58f750025900fea04 Jak se v Česku projevují klimatické změny? V posledních 25 let je výrazný trend v oteplování, poslední dva roky, 2015 a 2014, byly co do teplot rekordní. „Na začátku 19. století bylo průměrně o 1,5 stupně méně než je teď,“ říká Pavel Zahradníček z CzechGlobe. A předpokládá se, že průměrné teploty ještě porostou.

    Jak se budou klimatické změny u nás projevovat? Jednu z výrazných proměn zaznamenáme u podoby zim. „V letech 2014, 2015 a 2016 jsme zažili tři ze čtyř nejteplejších zim od dob měření. A je vcelku jasné, že výskyt teplých zim bude prostě častější,“ říká Zahradníček. 

    Celý článek na Ekolist.cz

  • Olomoučtí Přátelé přírody sněmovali i oslavovali

    14.11.2016

    Vyroci_013 V sobotu 12. listopadu proběhlo výroční shromáždění olomouckých Přátel přírody - skupiny Malá liška, bilancující téměř uplynulý rok a plánující činnost v roce brzo následujícím. Přátelé přírody také doplnili svoje vedení o dva nové členy. Hned po shromáždění vypukl večírek na oslavu šestého výročí založení skupiny. Fox club, kde se členové skupiny scházejí ke svým akcím, praskal ve švech, protože se do něj více než padesát lidí opravdu pohodlně nevejde. Hudební náplň, která se neplánovaně protáhla až téměř k půlnoci, dodalo duo Pája a Johny a pak už hráči a zpěváci z "interních" zdrojů, proběhla i tombola a stoly se prohýbaly pod bohatým občerstvením, kterým přispěl každý, kdo přišel. Oslava to byla více než důstojná, do ranních hodin. Fotky ze soboty najdete zde a zde

  • Den proti fašismu a antiseminismu oslavuje ty, kteří neumějí nenávidět

    8.11.2016

    Cover-heroes-site-750x400 Ve středu 9. listopadu slavíme Světový den proti fašismu a antisemitismu. Výročí Křišťálové noci, pogromu, který se udál na území celého Německa v tento den v roce 1938, připomíná každoročně nejen síť UNITED, jejíž jsou Přátelé přírody součástí. 

    Tyto dva -ismy zůstávají, bohužel, věčně živým tématem a pořád se nám vracejí, protože lidé jsou nepoučitelní. Je proto důležité vyzdvihovat ty, kteří s nimi uměli či umějí bojovat, a inspirovat se jimi. A stejnou měrou nezapomínat na oběti těchto nelidských ideologií - a nejsou to bohužel jen ty 70 let staré. Přečtěte si víc...

« Novější | Starší »