S Přáteli přírody v červenci na vodu do jižních Čech

Xp1210083 Splout řeku Otavu a poznat turisticky zajímavá místa v jejím okolí se vypraví Přátelé přírody v termínu 15. - 20. července 2017. Půjde o společnou česko-německou akci, navazující na loňské splutí jihoněmecké řeky Neckar skupinou německých a českých členů hnutí Přátel přírody.

Samotné splutí řeky na kánoích je vhodné i pro začátečníky. Kromě zážitků z vody čeká účastníky poznávání přírody, památek, měst a života okolo zlatonosné řeky Otavy, včetně staroslavného hradu Rabí, měst Sušice, Horažďovice, Strakonice, Putim a královského Písku s nejstarším kamenným mostem v Čechách. Zájemci si budou moci akci prodloužit ještě o den a půl v Praze a skončit až v sobotu 22. července.

Podrobnosti k akci najdete v přiložených propozicích: 1707_pp_otavapropo

 

Abychom mohli včas rezervovat lodě a vybavení v půjčovně, žádáme o předběžné přihlášení se zprávou na mail mirek.prokes@seznam.cz do 4. 2. 2017.

Info, dotazy, upřesnění apod.: Mirek Prokeš, 603 438 822, 222 964 258, skype mirek.prokes

 

uživatelský obsah - vždy jako první článek - NEMAZAT!!!

 ----socialní ikony----

.

.

.

Friends of Nature Czechia

Naturfreunde Tschechien

Aktuality

  • Malá liška potřetí na exkurzi do Ostravy - a zase trochu jinak

    19.8.2020

    V sobotu 15. srpna 2020 se pod vedením Lenky Lenočky Pospíšilové konala už třetí exkurze za atmosférou Ostravy. Stejně jako předchozí dvě nesla název Bo!!! Aj chachaři su fajni. V tomto kdysi černém městě, kde se žije tak nějak jinak, je stále co objevovat. Zjistíte to hned z dalších řádků. 

    Začali jsme přesně podle itineráře přesunem trolejbusem z hlavního nádraží k Zoo, kde měl být výstup na Haldu Ema. Ovšem, když nás trolejbus vyklopil hned vedle sochy Věry Špinarové, kterou dle debaty ve vlaku chtěli vidět všichni, změnili jsme pořadí trasy. Více...

  • Rezervace divokých koní se stala součástí nově vyhlášené národní přírodní památky

    19.8.2020

    Konemlada Rezervace divokých koní, zubrů a praturů se stala součástí nově vyhlášené Národní přírodní památky Mladá. Ta se nachází v bývalém vojenském prostoru Milovice na území o rozloze 1245 hektarů. Národní přírodní památka je zřízena k ochraně cenných lučních a lesních ekosystémů a biotopů vzácných a ohrožených druhů rostlin, jako je například hořec křížatý, a také živočichů, jako je listonoh letní, žábronožka letní nebo modrásek hořcový Rebelův. „Právě s vytvářením a údržbou biotopů pro tyto organismy pastva velkých kopytníků od roku 2015 velmi úspěšně pomáhá,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské organizace Česká krajina. Více...

  • Chystá se šestý ročník odborné konference Naše příroda. Tématem budou louky, pastviny a trávníky

    3.8.2020

    KonferenceNení louka jako louka, není pastvina jako pastvina a není trávník jako trávník. Pastva může být vhodným nástrojem ochranářského managementu, ale také naprosto devastujícím způsobem hospodaření. Jak uchovat spousty cenných nelesních ploch, na nichž se dnes hospodařit nevyplatí? Lze vrátit louky tam, kde v minulosti zmizely, ať již proto, že byly rozorány, nebo beznadějně zarostly hustým křovím? 

    Pořadatelé ze spolku Naše příroda z. s. srdečně zvou na 6. ročník odborné konference Naše příroda, která proběhne v úterý 24. listopadu v Olomouci. Tématem letošního ročníku budou Louky, pastviny a trávníky. Bližší informace a registrace: www.konferencepriroda.cz.

« Novější | Starší »