Jablonečtí Přátelé přírody na ostrově Elba

35647282_1942419345788525_1129154053238947840_oNa přelomu května a června jsme podnikli autobusový turisticko-pobytový zájezd na severoitalský ostrov Elba. Po dlouhé cestě do toskánského přístavu Piombino jsme se nalodili na trajekt a v ranních hodinách dojeli na ostrov. Bydleli jsme v Marina del Campo v karavanech v dobře vybaveném kempu, kde byl k dispozici bazén, sauna i wellness. Volný čas šlo trávit koupáním a poznáváním městečka a pláží, ale většinu z nás stejně lákaly výlety za pozoruhodnostmi „Napoleonova ostrova.“

Vypravili jsme se autobusem do Capoliveri a šli pěšky okruh na Monte Calamita. Procházeli jsme piniovými lesy, z výhledů jsme obdivovali okolní kopce a mořské zátoky. Na dalším výletě jsme vyjeli lanovkou s originálními košíky na nejvyšší horu Elby - Monte Capanne (1017 m n. m.), odkud jsme sestupovali po úzkých kamenitých cestách k Monte Giovo s úžasnou alpskou květenou ke kostelu Madonna del Monte. Po křížové cestě jsme došli do městečka Marciana.

Jindy nás autobus odvezl do Rio nell‘Elba, z něho jsme vystoupali na Cime del Monte, kde byly nádherné pohledy na ostrov a okolní moře. Kolem hory Monte Castello jsme došli do Porto Azzuro, kde jsme se občerstvili, a autobus nás odvezl do kempu.

Také jsme navštívili Napoleonovu vilu v San Martino a jeho další vilu v Portoferraiu, kde jsme si také prohlédli jednu ze tří pevností, které chránily město. Na blízkém poloostrově Enfola pak někteří podnikli krátkou túru, jiní dali přednost koupání na bílých oblázkových plážích.

A bylo toho víc! Během našeho týdne na Elbě jsme nevynechali ani možnost podívat se lodí k Modré jeskyni a podél jižního pobřeží, ani výlet na pláže Biodola, údajně nejkrásnější na Elbě. Přešli  jsme přes první pláž a po skalnaté cestě nad mořem prošli tunelem a pokračovali k dalším plážím. Koupali jsme se v Procchiu a z něho odjeli do Marina del Campo a na ubytování.

Bohužel všechno jednou končí a musí se domů. Nalodili jsme se na obrovský trajekt, na kterém jsme byli skoro sami, přejeli jsme na pevninu a potom už nás čekala cesta přes Itálii, Rakousko a Německo do Jablonce. Vraceli jsme se sice unavení, ale plní dojmů z krásného ostrova Elby.

Drahomíra Jotovová, Přátelé přírody Jablonec nad Nisou z. s.

Jablonečtí Přátelé přírody tento zájezd uspořádali v termínu 25. 5. - 3. 6. 2018. S podrobným programem se můžete seznámit na webu spolku.

Více fotek najdete zde

uživatelský obsah - vždy jako první článek - NEMAZAT!!!

 ----socialní ikony----

.

.

.

Friends of Nature Czechia

Naturfreunde Tschechien

int(2)

Aktuality

  • Zvonečník: Na skládku, nebo do spalovny?

    5.4.2024

    Spalovna Odpad na skládky místo do spaloven? Již ve středu 10. dubna dopoledne pořádáme debatu v malešické spalovně odpadů k otázkám odpadů končících zbytečně na skládkách a ne ve spalovnách. Bohužel u řady obcí je dosud koncovka zbytkového směsného odpadu jen na skládkách! Řeší se také složité zálohování dokonce kovových obalů, přitom například ocelové plechovky a konzervy ve směsném odpadu při končení ve spalovnách lze bezproblémově recyklovat (vytáhnout magnety z popela). Spalovny bývají různě legislativně a ekonomicky znevýhodňovány a zlí jazykové snadno mohou konstatovat, že skládky přeci potřebuje fond životního prostředí a jsou pro obce i levnější. Věříme, že po dlouhé době zákopů ekologů a technologů se může ledacos pohnout.Více na:https://www.klimazmeny.cz/news/odpad-na-skladky-misto-do-spaloven/

  • Jablonec nad Nisou: Pozvánka na Mezinárodní turistický pochod

    10.3.2024

    Pesi_turistika-150x150

    Na stránce „Akce 2024“ jsme zveřejnili pozvánku na náš Mezinárodní turistický pochod, který se bude konat v sobotu 27. dubna. Zváni jsou naši členové i veřejnost všeho věku!

  • Jablonec nad Nisou: Zveme vás na naše Čtvrteční výlety

    10.3.2024

    TuristikaaV březnu a dubnu se každý čtvrtek koná výlet s kratší či delší trasou, vždy vedený prověřeným průvodcem z našich řad. Rozpis termínů a tras najdete na stránce Akce 2024. Výlety jsou otevřeny i nečlenům z řad veřejnosti.

« Novější | Starší »