Jablonečtí Přátelé přírody na ostrově Elba

35647282_1942419345788525_1129154053238947840_oNa přelomu května a června jsme podnikli autobusový turisticko-pobytový zájezd na severoitalský ostrov Elba. Po dlouhé cestě do toskánského přístavu Piombino jsme se nalodili na trajekt a v ranních hodinách dojeli na ostrov. Bydleli jsme v Marina del Campo v karavanech v dobře vybaveném kempu, kde byl k dispozici bazén, sauna i wellness. Volný čas šlo trávit koupáním a poznáváním městečka a pláží, ale většinu z nás stejně lákaly výlety za pozoruhodnostmi „Napoleonova ostrova.“

Vypravili jsme se autobusem do Capoliveri a šli pěšky okruh na Monte Calamita. Procházeli jsme piniovými lesy, z výhledů jsme obdivovali okolní kopce a mořské zátoky. Na dalším výletě jsme vyjeli lanovkou s originálními košíky na nejvyšší horu Elby - Monte Capanne (1017 m n. m.), odkud jsme sestupovali po úzkých kamenitých cestách k Monte Giovo s úžasnou alpskou květenou ke kostelu Madonna del Monte. Po křížové cestě jsme došli do městečka Marciana.

Jindy nás autobus odvezl do Rio nell‘Elba, z něho jsme vystoupali na Cime del Monte, kde byly nádherné pohledy na ostrov a okolní moře. Kolem hory Monte Castello jsme došli do Porto Azzuro, kde jsme se občerstvili, a autobus nás odvezl do kempu.

Také jsme navštívili Napoleonovu vilu v San Martino a jeho další vilu v Portoferraiu, kde jsme si také prohlédli jednu ze tří pevností, které chránily město. Na blízkém poloostrově Enfola pak někteří podnikli krátkou túru, jiní dali přednost koupání na bílých oblázkových plážích.

A bylo toho víc! Během našeho týdne na Elbě jsme nevynechali ani možnost podívat se lodí k Modré jeskyni a podél jižního pobřeží, ani výlet na pláže Biodola, údajně nejkrásnější na Elbě. Přešli  jsme přes první pláž a po skalnaté cestě nad mořem prošli tunelem a pokračovali k dalším plážím. Koupali jsme se v Procchiu a z něho odjeli do Marina del Campo a na ubytování.

Bohužel všechno jednou končí a musí se domů. Nalodili jsme se na obrovský trajekt, na kterém jsme byli skoro sami, přejeli jsme na pevninu a potom už nás čekala cesta přes Itálii, Rakousko a Německo do Jablonce. Vraceli jsme se sice unavení, ale plní dojmů z krásného ostrova Elby.

Drahomíra Jotovová, Přátelé přírody Jablonec nad Nisou z. s.

Jablonečtí Přátelé přírody tento zájezd uspořádali v termínu 25. 5. - 3. 6. 2018. S podrobným programem se můžete seznámit na webu spolku.

Více fotek najdete zde

uživatelský obsah - vždy jako první článek - NEMAZAT!!!

 ----socialní ikony----

.

.

.

Friends of Nature Czechia

Naturfreunde Tschechien

Aktuality

  • Červnový souhrn novinek a příležitostí ze světa Přátel přírody

    28.6.2017

    Kurcvec ... a máme tu léto! Sice jako na houpačce - vedro, dusno, déšť, zima, vedro, dusno, déšť, zima - a tak pořád dokola - ale je tu. Kdo z nás Přátel přírody nemusí, nesedí doma, ale využívá každou chvilku k tomu, aby byl někde venku, ať už sám, nebo ještě lépe v kolektivu lidí, s nimiž si rozumí.
    I v novém e-mailovém bulletinu, byť krátce, informujeme, co se dělo v našem spolku a jeho členské základně v uplynulé době a co se u nás bude dít v nejbližší době. Přidáváme tradičně i pár tipů odjinud. Tak do toho, čtěte dále!

  • Poletíte v létě? Přispějte na ochranu klimatu, na projekt afrických Přátel přírody

    26.6.2017

    Village-life-koungheul-area Mezinárodní hnutí Přátel přírody (Naturefriends International), jehož jsme součástí, spustilo v letošním roce vlastní Klimatický fond. Jeho účelem je podporovat projekty na ochranu přírody především v Africe, kde se na tento účel nedostává peněz. Pokud létáte letadlem, ať už na dovolenou či obchodně, ovlivňujete svou trochou klimatické změny na naší planetě. Měli byste proto přispět podle svého uvážení na projekt "Stromy pro budoucnost / Trees for Future", který podporuje zalesňování oblastí Senegalu a Gambie ohrožené rozšiřováním pouště. 

    Více o projektu a možnostech, jak na něj přispět a nemít černé svědomí z cestování letadlem, najdete zde. Na aktuální projekt se vybrala už polovina nutné částky. Je to také na vás!

  • Severští pánové reprezentovali na mezinárodním festivalu

    26.6.2017

    Středověké městečko s ukázkou zbraní, středověkou ruční dílničkou a možností střelby z luku, útok katapultem. Tyto a další atrakce zajišťovali 16. a 17. června na dvoudenním Mezinárodním festivalu dětí sjednocené Evropy - Osoblažsko Přátelé přírody z Krnova, Společenství Severských pánů. Festival se konal už posedmé, jde o přehlídku hudby, tance, zpěvu a divadla dětí z mateřských, základních a základních uměleckých škol z Osoblažska, Albrechticka a Krnovska doplněná o vystoupení dětí ze zahraničí.

    Na snímku jsou "Seveřané" se zpěvákem Adamem Mišíkem (uprostřed), který na festivalu také vystoupil. Několik dalších fotek je zde.

« Novější | Starší »